• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد:

استرداد ۳۲ میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده به صادرکنندگان


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: سال گذشته ۳۲ میلیارد تومان مالیات بر ارزش‌افزوده به صادرکنندگان استان استرداد شد.

 

میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: این اداره‌کل در زمینه ارتباط با صنایع و همکاری با آنان مشکلی ندارد، به طوری که در سال گذشته همه توان خود را برای رفع مشکلات صنایع استان در حوزه مالیات به کار گرفته‌ایم.

 

این مسئول با اشاره به استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۵۷ پرونده استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان بررسی شده است.

 

وی افزود: بر اساس آنچه که در قانون آمده مدت زمان استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات سه ماه است که در استان زنجان جز تعداد مواردی که سه ماه یا کمی بیشتر طول کشیده، بیشتر موارد ۲ ماه یا کمی بیشتر طول کشیده که این بازه‌ زمانی در استان زمان مناسبی است. پرونده‌های استرداد از زمانی که توسط صاحبان‌شان درخواست داده می‌شوند تا روز وصول و بازپرداخت بررسی می‌شوند و وقفه‌ای در این بررسی‌ها وجود ندارد.

 

رضوی تصریح کرد: اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان در سال گذشته ۱۴۲ میلیارد تومان از محل دریافت مالیات برای امور عمرانی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز کرده است که مشارکت همه مودیان مالیاتی استان نبود امکان پرداخت این مبالغ برای شهرداری‌ها و دهیای‌ها برای امور عمرانی و رفاه جامعه ممکن نبود.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به گلایه برخی صاحبان صنایع استان از این اداره‌کل، یادآور شد: همچنان با آغوش باز پذیرای صنایع برای حل مشکل آنان هستیم و این مهم به شرطی اتفاق می‌افتد که صنایع مشکلات را کامل بیان کنند، زیرا در سال گذشته ۱۳ هزار و ۲۸۵ پرونده مالیاتی بین مودیان و امورمالیاتی از نزدیک بررسی شده و توافق حاصل شده است. همچنین ۱۱ هزار پرونده نیز در کمیسیون‌های حل‌اختلاف مالیاتی بررسی و پیگیری شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: