• پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-5684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی زنجان:

روابط تجاری خوبی با بلغارستان داریم


رئیس اتاق بازرگانی ‌زنجان گفت: از سال گذشته تاکنون روابط خوبی با بلغارستان داشته‌ایم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی ظهر امروز در جریان سفر هیئت تجاری بلغارستان به استان زنجان، اظهار کرد: در یک سال گذشته اتاق بازرگانی زنجان و بلغارستان روابط خوبی داشته که بخشی از این روابط به همت سفیر بلغارستان در ایران و سفیر ایران در بلغارستان است و بخش دیگر به دلیل دوستانی است که در سفر آخر به بلغاستان یافته‌ایم.

 

این مسئول ادامه داد: این سفرها بهانه خوبی است که کارهای مشترکی را دنبال کنیم و البته بعد از انتخابات مهمی که در روزهای آتی در کشورمان است، دوباره با استاندار زنجان به صوفیه خواهیم داشت. در این سفر نتایج سفر قبلی را که به این کشور داشتیم را دنبال خواهیم کرد.

 

در ادامه این جلسه، رئیس هیئت تجاری از بلغارستان نیز اظهار کرد: ما سفر کوتاهی را به استان زنجان داریم و از اینکه در آخر هفته توسط اتاق بازرگانی این استان پذیرفته شدیم، خوشحالیم و این برای ما ارزش بالایی دارد.

 

تونی پطرووا، افزود: خوشحالیم که دوباره در استان زنجان هستیم و هدف از انتخاب زنجان این است که می‌دانیم تجار بلغارستانی می‌توانند شرکای تجاری را پیدا کنند.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم که تجار دو طرف بتوانند همکاری خود را با یکدیگر ادامه دهند و یقینا این بازدید آخرین بازدید ما از این استان نخواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، کشور بلغارستان در جنوب شرقی اروپا واقع است و جمعیتی افزون بر هفت میلیون نفردارد. این کشور با خاکی حاصلخیز، اقتصادی مبتنی بر کشاورزی داشته و تولیدات آن در تعاونی‌های بزرگ مکانیزه متمرکز است.

 

همچنین صادرات مهم بلغارستان شامل اسانس گل رز، پوشاک، کفش، آهن، فولاد، ماشین‌آلات و تجهیزات و سوخت است و فرآورده‌های عمده آن نیز شامل غلات (گندم، ذرت، جو) و میوه (انگور) و به طور فزاینده‌ای تنباکو است و تولیدات کشاورزی اساس صنایع غذایی و تنباکو را تشکیل می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: