• جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-886-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

با برگزاری دور مقدماتی مسابقات مناظره دانشجویان در زنجان؛

چهره 12 تیم راه‌یافته به دور دوم مشخص شد


با برگزاری دور مقدماتی مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در زنجان، چهره 12 تیم راه‌یافته به دور دوم این مرحله از مسابقات مشخص شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، دور مقدماتی مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از 13 اردیبهشت‌ماه به مدت 2 روز و با حضور 26 تیم در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان برگزار شد و تیم‌های شرکت‌کننده در ایستگاه ششم برای راه‌یابی به مرحله منطقه‌ای با هم به رقابت پرداختند.

 

در اولین روز این رقابت‌ها و در مرحله مقدماتی، تیم علمی‌کاربردی و شهر پایدار با گزاره «افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی بر رشد جامعه مدنی تاثیرگذار است» با هم رقابت کردند که تیم شهر پایدار موفق شد از سد حریف خود بگذرد. مناظره دوم این مرحله بین تیم‌های اسراء و کتامین با گزاره «بازی‌های رایانه‌ای موجب افزایش خلاقیت در کودکان می‌شود» برگزار شد که تیم اسراء با کسب بیشترین امتیاز به مرحله بعد راه یافت.

 

تیم‌های اشراق و کاسپین با گزاره «گسترش فردگرایی از عوامل اصلی طلاق است» و نیز تیم‌های آلزایمر و بینش با گزاره «توسعه بخش خصوصی در حوزه سلامت موجب افزایش عدالت می‌شود» با هم مناظره کردند که کاسپین و بینش راه‌یافتگان به مرحله بعد بودند. تیم‌های شهید بیضایی و دیازپام نیز با گزاره «راه‌حل قانون‌گریزی برخوردهای تنبیهی است» با هم مناظره کردند که تیم دیازپام نام خود را به‌عنوان تیم برتر به ثبت رساند.

 

در ادامه مناظرات دور مقدماتی، تیم‌های اعتدال و اندیشه با گزاره «بیکاری جوانان ناشی از ضعف مهارت‌های شغلی کارجویان است»، تیم‌های تمدن و شهید ابراهیم هادی‌نژاد با گزاره «نگاه اقتصادی به فرهنگ آن را به ابتذال می‌کشد» و تیم‌های شهید رضایی‌نژاد و پژواک نیز با گزاره «شوخی با حرفه‌ها و فرهنگ‌ها در برنامه‌های طنز با اخلاق‌مداری تعارض دارد» مناظره کردند که تیم‌های اندیشه، شهید ابراهیم هادی‌نژاد و پژواک به مرحله بعد راه یافتند.

 

در دومین روز دور مقدماتی این مسابقات، گزاره «اشتغال زنان موجب محرومیت مردان از کار می‌شود» برای مناظره تیم‌های صدای آرمان و شهید چمران انتخاب شده بوده که تیم شهید چمران توانست موفق از این میدان بیرون بیاید. تیم‌های رسش و کلوپن نیز با گزاره «افزایش دادن تعرفه جرایم رانندگی باعث رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی می‌شود» با هم مصاف کردند که تیم کلوپن موفق به کسب بیشترین امتیاز از داوران شد.

 

همچنین در آخرین ساعات برگزاری دور مقدماتی این مرحله از مسابقات، شاهد رقابت تیم‌های ایستادگان در غبار و شهید صیادشیرازی با گزاره «افزایش مشکلات اجتماعی از عوامل اصلی گرایش به خرافات در جامعه است» و دو تیم کانون‌های دانشگاه آزاد و شهید دکتر بهشتی با گزاره «افزایش بودجه تحقیقاتی در کشور باعث افزایش نوآوری‌های علمی می‌شود» بودیم که تیم‌های شهید صیادشیرازی و کانون‌های دانشگاه آزاد به جمع 16 تیم دور دوم پیوستند.

 

در دور دوم این رقابت‌های که امروز (15 اردیبهشت‌ماه) برگزار می‌شود، تیم‌های شهر پایدار با اسراء، کاسپین با بینش، دیازپام با اندیشه، شهید ابراهیم هادی‌نژاد با پژواک، شهید چمران با کلوپن و شهید صیادشیرازی با کانون‌های دانشگاه آزاد خواهیم بود که رقابت تیم‌های شهید چمران و کلوپن با توجه به حضور این دو تیم در مرحله کشوری پنجمین دوره این مسابقات، از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و بالاجبار یکی از این دو تیم خوب مناظرات باید از دور مسابقات خارج شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: