• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-1386-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

لزوم ورود دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان به عرصه‌های بین‌المللی


معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: ورود دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان به عرصه‌های بین‌المللی از الزامات این دوره است.

 

مهدی اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در شاخص‌ها ارائه شده از مرکز آموزش عالی منطقه، وضعیت مناسب‌تری نسبت به دانشگاه‌های منطقه دارد، گفت: دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خوشبختانه در زمینه دکترای تخصصی رشد قابل توجهی داشته است و این امر نشان از ارتقای سطح آموزشی در این دانشگاه است.

 

وی ادامه داد: پنج رشته دستیاری دندانپزشکی در استان زنجان وجود دارد. همچنین برنامه‌های زیادی هم در این راستا برای سال آینده پیش‌بینی شده است.

 

اسکندری با اشاره به اینکه بر اساس تصمیمات صادر شده از سوی وزارت بهداشت، با انتقال دبیرخانه منطقه 6 به استان زنجان 18 ماموریت مشترک در بین همه دانشگاه‌های کشور تعریف شده است، گفت: حرکت در حوزه بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها از تاکیدات وزارتخانه متبوع است و از همین منظر دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان هم در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی دارد که در جهت عملی کردن این برنامه‌ها گام‌های موثری برخواهد داشت.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز سنجش آزمون و مرکز سنجش صلاحیت بالینی در دانشگاه زنجان، از جمله برنامه‌های انجام شده است، اظهار کرد: اعتبار بخشی موسسه‌ای یا خود ارزیابی در حال حاضر در استان زنجان انجام شده است. همچنین اعتبار بخشی بین‌المللی، برنامه دیگری است که دانشگاه‌هایی که خواهان اجرای آن هستند، به این سو می‌روند تا بتوانند در رتبه بندی‌های بین‌المللی جایی برای دانشگاه‌های کشور هم پیدا شود.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه آموزش‌های مجازی دانشگاه علوم‌پزشکی برنامه‌های زیادی را دنبال می‌کند، افزود: تلاش می‌شود برخی از دروس به ‌صورت مجازی در استان زنجان ارائه شود.

 

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان از نظر شاخص‌هایی چون تعداد دانشجو و تعداد اعضای هیئت علمی تفاوت‌هایی با سایر دانشگاه‌ها دارد، اظهار کرد: انتظار این است که در سال‌های آینده دانشگاه علوم‌پزشکی استان جهشی در این راستا داشته باشد. از همین منظر است که بر اساس برنامه‌ها تعداد دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان باید در سال 1400 حدود 38 درصد رشد داشته باشد، در حالی که در حال حاضر 3 هزار و 600 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: