• دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

توسعه بهداشت از شاخصه‌های مهم توسعه کشور است


نماینده مردم زنجان و طارم در شورای اسلامی گفت: توسعه بهداشت از شاخص‌های توسعه کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی وقف‌چی در مراسم افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت روستای دستجرده، اظهار کرد: در مناطقی که امکان تولید انجیر و زیتون است، مناطقی با امنیت است، زیرا حاصل‌خیز هستند و انتظار می‌رود با ایجاد درآمد امنیت کشور را تضمین کنیم.

 

وی ادامه داد: بحث توسعه بهداشتی از شاخصه‌های مهم توسعه کشور است و استان زنجان در این شاخصه‌ها وضعیت مناسبی دارد.

 

وقف‌چی با اشاره به اینکه در برخی روستاها مردم خود داوطلب برخی امور هستند، گفت: مردم به این نتیجه رسیده‌اند که با تکیه به دولت‌ها مشکلات حل نخواهد شد و این در جوامع مترقی نیز مطرح است و امیدواریم با اشاعه این فر هنگ، شاهد توسعه شهرستان طارم باشیم.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی باشیم که این مهم سربلندی برای مردم را به همراه دارد.

 

استاندار زنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: این خانه‌ها، خانه سلامتی و دوستی مردم است و دو چیز در زندگی اهمیت بالایی دارد که یکی امنیت است که باید قدر آن را بدانیم و دیگری سلامت است که نعمت بزرگی است و انسان زمانی قدر آن را می‌داند که به بیمارستان راه یابد.

 

اسدالله درویش‌امیری افزود: رفتن سر صندوق رای سبب تامین و تضمین امنیت می‌شود و نباید دروغ‌گویی و افترا را به خاطر چند صباح انتخابات در جامعه رواج دهیم.

 

این مسئول با اشاره به افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت، خاطرنشان کرد: این یعنی آوردن نعمت سلامتی بر سر سفره مردم و سلامت هدیه نظام جمهوری اسلامی به مردم است.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: کشاورزان مولد هستند و تولیدات آن‌ها در شهرها استفاده می‌شود و این‌گونه خدمات در مقابل زحمات آنان چیزی نیست.

 

در ادامه، رئیس مرکز بهداشت استان زنجان نیز گفت: در بحث سلامت تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید که در مجموع استان ۲۲۶ پروژه در بحث سلامت به بهره‌برداری خواهد رسید که بیش از ۸۰ میلیارد تومان برآورد هزینه آن شده است.

 

محمدرضا صائینی ادامه داد: ۶۰ درصد هزینه تفاهم‌نامه توسط وزارتخانه تامین می‌شود و ۲۵ درصد توسط اعتبارات استانی و ۱۵ درصد از اعتبارات دانشگاه علوم‌پزشکی به انجام برسد.

 

وی افزود: از مردم خیری که زمین این مرکز جامع خدمات سلامت را اهدا کرده‌اند، باید تقدیر کرد.

 

این مسئول تصریح کرد: پانسیونی ساخته شده که پزشک در اینجا ساکن خواهد بود و نیز اقلام دارویی نسبت به سال‌های قبل توسعه یافته و در حال حاضر ۴۳۶ قلم داروی اصلی در این مرکز مستقر می‌شود که با حداقل هزینه ارائه می‌شود.

 

صائینی خاطرنشان کرد: همه خدمات دهان و دندان برای افراد زیر ۱۴ سال در مناطق روستایی و زیر ۲۰ هزار نفر رایگان است و این در قالب طرح جامع سلامت است و در سطح استان ۹۴.۶ درصد مردم پرونده سلامت الکترونیکی دارند و برای همه گروه‌های سنی بسته خدمتی ارائه شده است.

 

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان یادآور شد: امید به زندگی نسبت به قبل از انقلاب رشد بسیار یافته و امید به زندگی در مردان ۷۹ سال و در زنان ۸۰.۵ سال است.

 

فرماندار شهرستان طارم نیز گفت: دستجرده فقط مرکز خدمات بهداشتی نداشت که امروز افتتاح شد و زمین این مرکز توسط خود اهالی اهدا شده است.

 

علی باقری ادامه داد: پروژه گازرسانی روستای دستجرده جزو پروژه‌هایی است که گازرسانی‌اش در دست اقدام است و اگر پروژه‌های در دست اجرا به بهره‌برداری برسد پوشش گازرسانی بخش مرکزی به ۹۱ درصد خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: