• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-12914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان خبر داد:

استانداردسازی ۱۱ فرآورده و مشتقات نفتی برای صادرات


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: 11 فرآورده و مشتقات نفتی در سال 95 جهت صادرات استانداردسازی شده‌ است.

 

داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برخی اقدامات این اداره‌کل در سال گذشته، اظهار کرد: تعداد11 فرآورده و مشتقات نفتی در سال 95 جهت صادرات استانداردسازی شده است.

 

این مسئول ادامه داد: طی در خواست واحدهای تولیدی مبنی بر صادارت فرآورده‌های نفتی در استان زنجان، کارشناسان این اداره‌کل از خط تولید و تجهیزات واحدهای تولیدی بازدید کرده و پس از نمونه‌برداری و انجام آزمون، استانداردسازی انواع تولیدات فرآورده‌های نفتی جهت صادرات صورت گرفته است.

 

وی افزود: در راستای اجرای وظایف قانونی استاندارد در خصوص آزمون ادواری نازل‌های عرضه سوخت مایع و به منظور حفظ و صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان، طی سال 95، همه نازل‌های عرضه سوخت مایع در چهار نوبت مورد بررسی و آزمون قرار گرفت.

 

کارگرزاده خاطرنشان کرد: این آزمون‌ها نسبت به سال 94، حدود ۵.۲۵ درصد رشد داشته است که از دو هزار و ۸۲ آزمون انجام گرفته، نتایج 94 درصد از نازل‌های سوخت مایع قبول و 6 درصد مردود گزارش شده بود.

 

وی یادآور شد: نازل‌های مردود شده پس از تنظیم، مجددا مورد آزمون قرار گرفته و پس از کسب اطمینان از صحت عملکرد آن‌ها، امکان استفاده از این نازل‌ها فرآهم شده است.

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان تأکید کرد: استفاده‌کنندگان از نازل‌های سوخت مایع، در صورت مشاهده هرگونه تخلف در جایگاه‌های سوخت، شکایات خود را به سامانه تلفنی 1517 (سامانه رسیدگی به شکایات سازمان ملی استاندارد ایران) اعلام کنند تا کارشناسان اداره‌کل استاندارد استان زنجان در اسرع وقت نسبت به رفع تخلفات اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: