• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-6684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان عنوان کرد:

جلوگیری از مهاجرت روستاییان با تامین آب باغات زیتون طارم


مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: جلوگیری از مهاجرات روستاییان با تامین آب باغات زیتون طارم از اهداف سد میرزاخانلو ۲ است.

 

یوسف رضاپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به سد میرزاخانلو ۲ که توسط استاندار افتتاح شد، اظهار کرد: سد میرزاخانلو ۲ در شهرستان طارم و شمال‌شرقی زنجان در ضلع شمالی رودخانه قزل‌اوزن و روستای پاوه‌رود قرار گرفته است که مجموعه این سد شامل یک بند انحرافی بر روی رودخانه چمل‌گین جهت هدایت رواناب‌های سطحی این رودخانه از طریق کانال آب به مخزن سد است.

 

این مسئول ادامه داد: عملیات اجرایی بدنه سد میرزاخانلو ۲ در سال ۸۷ آغاز و در اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ پایان یافته است که در روز ۱۷ اردیبهشت ماه سال‌جاری توسط استاندار افتتاح شد.

 

وی با اشاره به مشخصات فنی سد میرزاخانلو ۲، خاطرنشان کرد: این سد از نوع خاکی با هسته رسی است که ارتفاع آن از بستر رودخانه ۳۰ متر و ارتفاع سد از پی ۳۶ متر است. همچنین ۴۳۳ متر طول تاج و ۸ متر عرض تاج آن است که ۲.۱۶ میلیون مترمکعب حجم مخزن سد است که در صورت سرریز، سرریز آن از نوع اوجی آزاد است.

 

این مسئول افزود: ۱۱۷ هزار مترمکعب حجم خاک‌برداری و سنگ‌برداری سد میرزاخانلو ۲ و ۵۰۸ هزار و ۱۲۰ مترمکعب حجم خاکریزی بدنه و ۲ هزار و ۵۴۵ مترمکعب حجم بتن‌ریزی آن است.

 

رضاپور با اشاره به اهداف ایجاد این سد، خاطرنشان کرد: تامین حدود ۲ میلیون مترمکعب آب تنظیمی در سال جهت توسعه و آبیاری ۳۳۰ هکتار از باغات زیتون منطقه طارم، اشتغالزایی ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۲۰ نفر به صورت غیرمستقیم و نیز جلوگیری از مهاجرت از اهداف سد میرزاخانلو ۲ است.

 

مدیرعامل آب منطقه‌ای زنجان، تصریح کرد: مجموع هزینه طرح 113 هزار و 180 میلیون ریال است که اعتبار هزینه شده تا پایان پارسال ۵۳ هزار و ۷۹۴ میلیون ریال و مانده مطالبات مشاورین و پیمانکاران نیز ۴۸ هزار و ۳۳۷ میلیون ریال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: