• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-4091-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

آغاز كاشت محصولات جالیزی در شهرستان طارم


مدیر جهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: عمليات كاشت محصولات جاليزی از جمله طالبی، خربزه، هندوانه، خيار و كدو در شهرستان طارم آغاز شد.

 

جعفر اسکندری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پيش بينی می‌شود در سال زراعی جاری در مجموع، به میزان 1550 هكتار از اراضی زراعی شهرستان، به كشت این محصولات اختصاص یابد که این عملیات را تعداد 1600 نفر از كشاورزان منطقه مشغول تولید این محصولات انجام خواهند داد.

 

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی امسال از این سطح، به میزان 46 هزار و 900 تن محصول تولید شود كه علاوه بر تامین نیاز استان به سایر مناطق و استان‌های دیگر صادر شود.

 

مدیر جهادکشاورزی شهرستان طارم گفت: كشت این محصولات در شهرستان طارم، به صورت كشت دوم عمدتاً پس از برداشت سیر و كرفس انجام می‌گیرد و قسمتی نیز به‌صورت تونلی زیر پوشش پلاستیک کشت شده و یک ماه زودتر از کشت معمول وارد بازار شده و با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد.

 

وی ادامه داد: از مزایای این روش کشت (تونلی) می‌توان به سالم بودن محصول تولیدی، صرفه‌جویی در مصرف آب، نهاده‌های کشاورزی و نیروی کار اشاره کرد.

 

به گزارش ایسنا، از جمله ارقام مورد كشت در این شهرستان، در مورد محصول طالبی ارقام آناناسی و آتشی، محصول خربزه رقم مشهدی، هندوانه رقم یو اس و خیار رقم هیبرید سوپر دومینوس است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: