• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2487-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

یک شاعر‎:‎

متولیان شعر و هنر در استان، شعر را فراموش کرده‌اند


یک شاعر اظهار کرد: متولیان شعر و هنر در استان شعر را فراموش کرده‌اند.

 

حسین طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه کتاب جدید او «سررسید» توسط نشر ‏نیماژ چاپ شده است، گفت: این کتاب دارای 39 غزل از سال‌های 90 تا 95 و دارای کارهای عاشقانه و اجتماعی ‏و آیینی است.

 

وی ادامه داد: عامه مردم شعر فارسی را با شعر کلاسیک درک کرده‌اند و شعر نو نیز دارای مخاطب خاصی است که ‏رفته رفته ادبیات کلاسیک به سمت ادبیات مدرن حرکت می‌کند و مخاطب را با خود هم مسیر می‌کند.

 

این شاعر افزود: با توجه به اینکه زنجان وطن منزوی و منزوی در تاریخ ادبیات به عنوان بهترین غزل‌سرای معاصر ‏شناخته می‌شود استان زنجان به لحاظ شعری پیشرفت خوبی داشته است و هیچ‌کس نمی‌تواند در حوزه غزل ‏معاصر در مقابل منزوی حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

طاهری با اشاره به اینکه شعر زنجان از شعر سایر استان‌ها متمایز است، گفت: در استان غزل‌نویسان خوبی داریم و ‏شاعران جوانی مثل رضا اسم‌خانی، سعید توکلی در این زمینه کارهای خوبی داشته‌اند.‏

 

وی با اشاره به اینکه غزل‌نویسان خوب استان را نباید با چاپ مجموعه شعری خود شناخت و چاپ کتاب ملاک خوبی ‏برای شناخت شاعران خوب نیست، گفت: شاعران خوبی در استان به شاعری مشغول هستند که کتابی هنوز چاپ ‏نکرده‌اند غزل‌سرایانی مثل مصدق آقاجانلو، جواد چراغی که در زمینه شعر در استان حرفی برای گفتن دارند.‏

 

طاهری با اشاره به اینکه همواره از متولیان شعر و هنر انتظار بیشتری می‌رود، خاطرنشان کرد: یک مدتی است که ‏متولیان این امر در استان شعر را فراموش کرده‌اند و تنها به چند شب شعر بسنده کرده‌اند. از همین منظر است که ‏انتظار می‌رود در این زمینه بیشتر کار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: