• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-4291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره‌‏:

معلمان، غافله سالاران هدایت و دانایی هستند


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: معلمان غافله‌سالاران هدایت و دانایی در جامعه هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی مقدمی در مراسم تجلیل از معلمان شهرستان خرم‌دره به جایگاه ‏والای معلمان در رشد معنوی و علمی فرزندان اشاره و بیان کرد: معلمان انسان‌سازانی هستند که با وارستگی ‏اخلاقی و علمی خویش الگوی شایسته فرزندان این مرز و بوم محسوب می‌شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه معلمان باید همواره شهید مطهری را الگوی علمی و عملی خویش قرار دهند، اظهار کرد: برای ‏داشتن ایرانی سربلند و آباد ضروری است تا آموزگاران همچون شهید مرتضی مطهری بیاندیشند و اندیشیدن را به ‏دیگران نیز بیاموزند.

 

این مسئول با بیان اینکه اساسی‌ترین هدف در جامعه انسانی، تعلیم و تربیت افراد است که این رسالت مهم و بنیادی با ‏پشتکار و کوشش آموزگاران امکان‌پذیر خواهد شد، اظهار کرد: به همین دلیل است که حرفه معلمی تلاش در مسیر ‏هدایت، تکامل و آموزش انسان‌ها محسوب می‌شود و بدین گونه است که آن را شغل پیامبران لقب داده‌اند.‏

 

این مسئول با تاکید بر اینکه رسالت معلم، هدایت و بالابردن کرامت والای انسان است، اظهار کرد: در کرامت و جایگاه ‏والای معلم تنها به این جمله از امام علی (ع) اکتفا کنیم که فرمودند:« کسی که به من کلمه‌ای بیاموزد، مرا تا آخر عمر ‏بنده خود قرار داده است»، کافی است و این جمله به تنهایی بیان‌کننده مقام و جایگاه والای معلم در نظام ارزشی و ‏دینی اسلام است.

 

مقدمی، مهم‌ترین رسالت معلمان را آگاهی‌بخشی به جامعه عنوان کرد و افزود: یک معلم نمونه برای ‏آگاهی‌بخشی به نسل آینده‌ساز جامعه با زبان و قلم کار و تلاش می‌کند و لحظه‌ای از این مسئولیت خطیر غافل ‏نمی‌شود.

 

وی اظهار کرد: نقش اول معلم، تزکیه و تربیت خود و بعد تربیت نسل جوان است. معلم اگر در مسیر ارزش‌ها گام بردارد و ‏کارش الهی باشد در حقیقت فرزندان معنوی پرورش می‌دهد و این باارزش‌ترین خدمت معلم به جامعه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: