• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-13714-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

آزمایش بیش از چهار هزار وسیله توزین سبک در زنجان


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: سال گذشته در استان بیش از چهار هزار وسیله توزین سبک مورد ‏آزمایش قرار گرفت.

 

داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: به منظور اطمینان از صحت عملکرد وسایل ‏توزین سبک مورد ‌استفاده در صنوف در داد و ستدهای عمومی، تعداد 4356 وسیله توزین سبک در مرکز استان ‏و شهرستان‌های تابعه مورد آزمون قرار گرفته است .

 

این مسئول ادامه داد: از این تعداد وسایل توزین سبک که مورد آزمون استاندارد قرار گرفته‌اند، 96 درصد از نتایج آزمون ‏آن‌ها مورد قبول واقع شده و 4 درصد نیز مردود بوده است.

 

وی افزود: ترازوهای آزمون شده که صحت عملکرد آن‌ها مورد تأييد قرار گرفته است، برچسب صحت عملکرد که دارای ‏تاریخ آزمون است که الصاق می‌شود باید در معرض دید عموم باشد.

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان به مصرف‌کنندگان توصیه کرد: هنگام خرید، به منظور اطمینان از صحت عملکرد وسایل ‏توزین، حتما به برچسب صحت عملکرد الصاق شده بر روی ترازوها توجه کنند و از خرید از مراکزی که ترازوی آن‌ها ‏فاقد برچسب صحت عملکرد است، خودداری کنند.

 

کارگرزاده خاطرنشان کرد: در راستای اجرای وظایف قانونی استاندارد در خصوص آزمون باسکول ثابت هم‌کف جاده‌ای ‏در سال گذشته، تعداد 507 باسکول در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه مورد آزمون قرار گرفت که این آزمون‌ها نسبت به ‏سال 94، با رشد ۵.۲۹ درصدی همراه بوده است .

 

وی تصریح کرد: این آزمون‌ها شامل آزمون‌های اولیه و ادواری بوده که پس از تعمیر و صحت عملکرد مورد استفاده است ‏که از این تعداد باسکول که براساس استاندارد ملی ایران به شماره 10274 مورد آزمون قرار گرفته‌اند، نتایج 69 درصد از ‏باسکول‌ها مطابق با استاندارد ملی مربوطه بوده و نتایج 31 درصد نیز مردود اعلام شده است .

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان افزود: باسکول‌هایی که نتایج آزمون آن‌ها مردود گزارش شده است باید طی مدت ‏مقرر نسبت به تعمیر و رفع عیب توسط تعمیرکار مجاز باسکول اقدام کرده و پس از آزمون مجدد و در صورتی که مورد ‏قبول واقع شد، به چرخه داد و ستد باز گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: