• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2587-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

صنایع غذایی از صنایع خلاق و آینده‌دار صنعت گردشگری است


معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به اهمیت صنایع غذایی در عصر امروز اشاره کرد و گفت: صنایع غذایی از صنایع خلاق و آینده‌دار صنعت گردشگری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، بهمن نامورمطلق در آیین افتتاحیه سومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم، با بیان اینکه امروز صنایع خلاق در سطح دنیا دارای ارزش‌افزوده و اهمیت است، اظهار کرد: صنایع غذایی جزو صنایع خلاق محسوب می‌شود که در دوره فعلی زندگی بشر که مبتنی بر دوره نرم‌افزاری بوده، نقش و اهمیت زیادی دارد.

 

وی، سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع غذایی را بسیار مهم برشمرد و افزود: در دوره نرم‌افزاری زندگی بشر، صنایع غذایی انطباق لازم با این دوره را داشته و غذا از جمله ثروت‌آفرین‌ترین صنایع دنیا در کنار صنایعی همچون فناوری اطلاعات و رسانه است.

 

این مسئول با بیان اینکه جاده‌های زیادی وجود دارد که فراموش شده است، خاطرنشان کرد: جاده‌ها در گذشته، پیونددهنده نقاط مختلف دنیا و درهم شکننده مرزها بوده‌اند.

 

وی در دنیا دو عقیده را حاکم بر تفکرات انسان برشمرد و تاکید کرد: عقیده نخست ایجاد دیوار بوده و عقیده دوم ایجاد راه و جاده که کسانی معتقدند باید بین انسان‌ها دیوار ساخت و برخی اعتقاد دارند باید برای اتصال ملت‌ها جاده ساخت و جاده ابریشم، امروز جاده‌ای برای اتصال ملت‌ها بوده و این جشنواره نقش مهمی در این راستا ایفا می‌کند.

 

نامورمطلق با بیان اینکه خاستگاه جاده ابریشم در شرق بوده است، افزود: زمانی که جاده ابریشم نقش تاریخی و مهم خود را ایفا می‌کرد، دنیای شرق تولیدکننده و خلاق بود و غرب از آن الگو می‌گرفت، اما متاسفانه امروز شرق واردکننده صنایع غرب و مصرف‌کننده شده است.

 

معاون سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه جاده فرش که خاستگاه آن نیز ایران بوده، امروز مغفول مانده است، افزود: باید این جاده نیز احیا شود و همچون این جشنواره فعالیت مناسبی نیز در راستای احیای آن صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: