• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-7184-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر جهادکشاورزی:

اصلاح روش‌های آبیاری در کاهش مصرف آب، نقش مهمی دارد


معاون تولیدات زراعی وزیر جهادکشاورزی گفت: اصلاح روش‌های آبیاری اراضی کشاورزی و نیز رعایت برخی شاخص‌ها در استفاده از منابع آب کشور، در کاهش مصرف آب نقش مهمی دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، عباس کشاورز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اینکه در حوزه بهره‌وری، هر شخص باید مراقب نحوه بهره‌برداری از منابع آبی باشد، گفت: تجدیدنظر در افزایش تولیدات کشاورزی بر اساس توانمندی‌های هر منطقه، موضوعی است که باید به طور جدی در همه بخش‌ها مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه وضعیت مشکلات حوزه آب در کشور هنوز به حد نگران‌کننده نرسیده است، اظهار کرد: با عمل به توصیه‌های کارشناسی می‌توان دغدغه موجود در زمینه کمبود منابع آبی را برطرف کرد.

 

معاون تولیدات زراعی وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه تنها با تحلیل مشکلات موجود و بیان تنگناها نمی‌توان مشکلات حوزه آب و کشاورزی را رفع کرد، ادامه داد: باید با پذیرش وضعیت موجود و در راستای دست‌یابی به اراضی کشاورزی آباد، امنیت غذایی مطلوب و فضای مناسب کسب و کار تلاش کرد.

 

وی به برخی از دستاوردهای حوزه کشاورزی و توفیقات 3.5 ساله اخیر در این بخش اشاره کرد و یادآور شد: می‌توان با رعایت اصولی از قبیل استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری، علی‌رغم کاهش بیش از 360 هزار هکتار اراضی کاشت گندم، به افزایش تولید محصولات و در کمتر از سه سال به خودکفایی تولید گندم دست یافت.

 

این مسئول افزود: با وجود اینکه ظرف مدت سه سال گذشته، به طور میانگین سالانه حدود 6 درصد در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی وجود داشته است، اما بسیاری از محصولات، افزایش میزان تولید داشته‌اند.

 

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: کشاورزان به خوبی از نحوه حل مشکل و بهره‌گیری از مسائل ترویجی آگاه هستند و کافی است نکات علمی و شیوه‌های افزایش بهره‌وری را به آن‌ها به درستی منتقل کرد تا شاهد اصلاح رفتار این قشر بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: