• پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-7284-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

الگوی کشت به کشاورزان منتقل نشده است


نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به ضرورت توجه به الگوی کشت در کشاورزی اشاره کرد و گفت: متاسفانه الگوی کشت به کشاورزان کشور و زنجان منتقل نشده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، علی وقف‌چی در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با شورای حفاظت از منابع آب استان، با بیان اینکه در بخش کشاورزی باید به چند محور مهم توجه شود، اظهار کرد: باید در راستای الگوی کشت به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای مورد نیاز بخش کشاورزی، مکاتبات لازم از مرکز صورت گرفته و آگاهی‌بخشی و هدایت لازم صورت گیرد.

 

وی با بیان اینکه جایگزین کردن کشت برخی محصولات به جای محصول دیگر به دلایل توجیه اقتصادی باید مورد تاکید باشد، افزود: توسط مسئولان مربوطه، توسعه کشت پسته، گل‌محمدی و سنجد برای استان پیشنهاد شده که در این راستا برای توسعه موارد پیشنهادی باید تلاش‌های لازم صورت گیرد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس شورای اسلامی بر صادرات‌محور کردن محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود: تولیدات مناسبی در سطح استان و کشور وجود دارد، اما بازار مناسبی برای محصولات کشاورزی شناسایی نشده که باید بر توسعه صادرات محصولات تولیدی توجه کرد.

 

وی، خواستار توانمندسازی گمرک زنجان به منظور افزایش ظرفیت صادراتی بخش کشاورزی شد و تاکید کرد: باید از ظرفیت بخش خصوصی در راستای توسعه صادرات محصولات کشاورزی بهره حداکثری صورت گیرد.

 

وقف‌چی با بیان اینکه منطقه طارم به دلیل ظرفیت بالای تولید و فروش محصولات کشاورزی، نیازمند شعبه‌ای از گمرک است، خاطرنشان کرد: ضروری است بخشی از فعالیت گمرک در طارم مستقر شود؛ چرا که صادرات و فروش محصولات مهمی در منطقه صورت می‌گیرد.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار توجه دولت به منطقه سهرین و بخش کشاورزی آن شد و گفت: این منطقه دارای منطقه حفاظت شده مهمی بوده که ظرفیت اقتصادی قابل توجهی نیز دارد، اما مردم منطقه تنها در بخش کشاورزی شاغل هستند که این بخش نیز مشکلات زیادی دارد.

 

وی بر ضرورت مدیریت آب در بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: در شهرستان طارم نیازمند مدیریت منابع آب و استفاده بهینه از آن هستیم و درخواست داریم مسئولان در این راستا اقدامات عملیاتی انجام دهند.

 

وقف‌چی همچنین به مشکلات زیست‌محیطی اشاره کرد و افزود: در خصوص مشکل پسماند واحدهای سرب و روی در نزدیکی شهر زنجان و تسریع در انتقال آن که توسط بخش خصوصی، زمین آن نیز آماده شده که باید اقدام کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: