• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-7484-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

/اختصاصی ایسنا/

بازدید معاون وزیر جهادکشاورزی از نمایشگاه تولیدات کشاورزی طارم


معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی در حاشیه مراسم جشنواره ملی «سیر؛ معجزه سلامتی»، از نمایشگاه تولیدات کشاورزی شهرستان طارم بازدید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نمایشگاه تولیدات کشاورزی شهرستان طارم غرفه‌هایی از جمله توانمندی‌های زنان عضو شرکت‌های تعاونی روستایی و کشاورزی، مجتمع کشت و صنعت سبزدشت طارم، تولیدات کارخانه شالیکوبی نقی‌زاده، شرکت فرآوری محصولات طبیعت طارم و ماکتی از پایانه صادراتی میوه و تره‌بار زنجان را شامل می‌شد.

 

این نمایشگاه علاوه بر برخی محصولات تولیدی شهرستان از جمله کودهای فسفاته و پتاسه، ارقام جدید گندم برای کشت در تنش آبی، انواع زیتون و زیتون‌پرورده، انواع میوه‌های خشک بسته‌بندی شده، صنایع‌دستی و ارقام تحت کشت برنج در طارم، ماکتی از پایانه صادراتی میوه و تره‌بار زنجان را به معرض نمایش گذاشته بود که نظر هر بیننده‌ای را جلب می‌کرد.

 

فاز اول پروژه پایانه صادراتی میوه زنجان سال گذشته در منطقه شمال‌غرب و با هدف صادرات میوه به کشورهای خارجی راه‌اندازی شد و غرفه‌های تره‌بار، سردخانه و سایر واحدهای خدمات‌رسانی در حوزه کشاورزی را شامل می‌شود. از دیگر بخش‌های این پایانه می‌توان به واحد سورت و بسته‌بندی میوه خشک، پمپ بنزین و بورس خرید و فروش محصولات کشاورزی اشاره کرد؛ در واقع هدف از راه‌اندازی این پایانه، جلوگیری از تبدیل بخشی از محصولات تولیدی به ضایعات است.

 

راه‌اندازی کامل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان زنجان زمینه را برای اشتغالزایی 500 نفر به طور مستقیم فراهم می‌کند و سرمایه‌گذاری در این مرکز بدون اتکا به تسهیلات دولتی محقق شده است. در این پایانه 3600 مترمربع برای ایجاد مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی اختصاص داده شده تا محصولات با 15 تا 20 درصد ارزان‌تر از قیمت بازار به دست مصرف‌کننده برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: