• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-4491-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان طارم:

58 درصد از اشتغال طارم در بخش کشاورزی است


فرماندار شهرستان طارم گفت: 58 درصد از اشتغال طارم در بخش کشاورزی است و این رقم در کشور زیر 20 درصد است.

 

علی باقری در حاشیه جشنواره ملی «سیر؛ معجزه سلامتی» در طارم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طارم به خاطر شرایط ویژه آب و هوایی، حاصل‌خیزی خاک، فراوانی نسبی آب و همت و تلاش مردم منطقه، قطب تولید محصولات کشاورزی استان زنجان محسوب می‌شود و می‌تواند قطب گردشگری و استقرار صنایع تبدیلی شود.

 

این مسئول ادامه داد: طارم، هندوستان ایران و بهشت گمشده کشور است و بزرگ‌ترین باغ شهر زیتون را در دل خود جای داده است. با این وجود نباید از تنگناهایی که مانع توسعه پایدار است غافل شویم. این در حالی است که قبل از پیروزی انقلاب به اقتصاد معیشتی متکی بودیم ولی امروزه صادرکننده هستیم.

 

وی با اشاره به تولید سالانه بیش از 400 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در طارم، افزود: منطقه طارم از امکان کشت دو محصول در یک سال برخوردار است و 20 هزار هکتار از اراضی آن تحت کشت زیتون قرار دارد که 50 درصد آن به باردهی رسیده است. همچنین سیرکاران طارم سالانه 80 هزار تن سیر را وارد بازارهای کشور می‌کنند.

 

باقری با اشاره به وجود 22 رودخانه دائمی در شهرستان طارم، یادآور شد: خوشبختانه همه زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه در شهرستان طارم فراهم است و همه روستاهای طارم از اراضی ملی و دسترسی آسان به انرژی برخورداند. علاوه بر این، فعالیت‌های کشاورزی در طارم چهار فصل است و کشاورزان طارم تعطیلی ندارند.

 

فرماندار شهرستان طارم ادامه داد: متاسفانه چند سالی است که رودخانه قزل‌اوزن در طول تابستان از جریان می‌افتد. این در حالی است که حیات شهرستان طارم به آب وابسته است. پایین بودن میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از دیگر مسائلی است که نیاز مبرم به پیگیری و برنامه ریزی دارد.

 

وی با تاکید بر ضعف جدی در شکل‌گیری تعاونی‌های تولیدی، خاطرنشان کرد: اتکا به اقتصاد تک محصولی نیز ایرادی است که می‌توان بر شهرستان طارم وارد کرد. علاوه بر این، عمده فعالیت‌های کشاورزی در این منطقه سنتی بوده و متاسفانه کشاورزان از سیستم آبیاری نوین بهره نگرفته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: