• شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-14014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت‌ماه


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان با احتساب افزایش حقوق سال 96 واریز می‌شود.

 

مسعود علیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی از 20 تا 27 اردیبهشت و مطابق با روال ماه‌های گذشته به حساب آنان واریز می‌شود، اظهار کرد: ما‌به‌التفاوت مربوط به افزایش حقوق فروردین‌ماه همزمان با حقوق خرداد به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد و این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی برای حداقل‌بگیران 14.5 درصد و برای سایر سطوح، 12.5 درصد است.

 

این مسئول ادامه داد: طی چند سال اخیر میزان افزایش حقوق بازنشستگان بیش از نرخ تورم بوده است و با این اقدام هر سال گامی در راستای بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان برداشته می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حقوق افرادی که زیر یک میلیون و 100 هزار تومان است، تا یک میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت، افزود: امسال علاوه برافزایش اعمال شده در اصل حقوق بازنشستگان، در پنج مولفه مربوط به کمک هزینه بازنشستگان نیز افزایش‌هایی اعمال شده است. از این‌رو می‌توان اذعان کرد که سقف دریافتی حداقل بگیران تا بیست و دو نیم درصد رشد یافته است.

 

علیاری خاطرنشان کرد: نرخ افزایش مستمری در دولت یازدهم، بالای 81 درصد و 25 درصد بالاتر از نرخ تورم بوده است؛ در واقع راهبرد سازمان تامین‌اجتماعی، افزایش حقوق مستمری‌بگیران بیش از نرخ تورم است تا از این طریق بخشی از کاستی‌ها و عقب‌ماندگی‌های ادوار قبل جبران شود و وضعیت معیشت بازنشستگان بهبود یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: