• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-7884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جهادکشاورزی استان:

کشاورزی استان زنجان دانش‌بنیان می‌شود


مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: با انتقال یافته‌های تحقیقاتی و دانش روز به بهره‌برداران، کشاورزی استان زنجان دانش‌بنیان می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سهیل نصرتی در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 80 طرح تحقیقاتی در حال اجرا در استان، اظهار کرد: دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی، جزو سیاست‌ها و اولویت‌های اصلی است که برای تحقق آن اقدامات و برنامه‌های مختلفی در حال اجرا است و در دستور کار سازمان جهادکشاورزی قرار دارد.

 

این مسئول، دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی را قرار دادن فعالیت‌های کشاورزی بر بنیان‌ دانش برشمرد و ادامه داد: اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین اقداماتی است که در سه محور «پهنه‌بندی عرصه‌های تولیدی»، «ساماندهی مراکز جهادکشاورزی» و «مدیریت دانش» در استان زنجان با جدیت تمام در حال انجام است.

 

وی افزود: در راستای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی با جذب 200 نفر کارشناس کشاورزی، عرصه‌های تولیدی استان زنجان به 134 پهنه تقسیم‌بندی و برای هر پهنه کارشناس مسئول تعیین شد.

 

نصرتی خاطرنشان کرد: کارشناس هر پهنه با جمع‌آوری تمام اطلاعات مربوط به آن پهنه، ارتباط بسیار نزدیکی را با بهره‌برداران برقرار کرده و نتایج پژوهش‌ها، یافته‌های تحقیقاتی، اطلاعات و دانش روز را بدون واسطه به کشاورز منتقل می‌کند.

 

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی استان زنجان یادآور شد: ساماندهی مراکز جهادکشاورزی از دیگر محورهای مهم طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در استان به‌شمار می‌رود. در این راستا تقویت و تجهیز مراکز از نظر جذب نیروی کارشناسی، همچنین بهسازی و تجهیز آن‌ها از نظر دسترسی به سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی که برای انتقال دانش به کشاورزان مورد نیاز است، مورد توجه جدی قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد: به منظور نیل به اهداف مورد نظر و دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع‌طبیعی استان زنجان طرح‌های تحقیقاتی مختلفی را بررسی خواهد کرد. در حال حاضر نیز 80 طرح تحقیقاتی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع‌طبیعی استان زنجان در حال اجرا است.

 

نصرتی با بیان اینکه اجرای 29 طرح از سال گذشته در استان آغاز شده است، افزود: راه‌اندازی «تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی» گامی موثر در راستای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی و مدیریت دانش است و با هدف دسترسی ساده و سریع بهره‌برداران و مروجان به جدیدترین یافته‌های علمی کشاورزی، راه‌اندازی شده است.

 

به گزارش ایسنا، «تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی» از طریق آدرس agrilib.areo.ir قابل دسترسی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: