• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-2086-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

ﺩﺑﯿﺮﮐﻞ کمیسیون ملی ﯾﻮﻧﺴﮑﻮ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ:

در سند ۲۰۳۰ تابع نظر مقام معظم رهبری هستیم


ﺩﺑﯿﺮﮐﻞ کمیسیون ملی ﯾﻮﻧﺴﮑﻮ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ اظهار کرد: در سند ۲۰۳۰ تابع نظر مقام معظم رهبری هستیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ﺳﻌﺪﺍﻟﻠﻪ ﻧﺼﯿﺮﯼ‌ﻗﯿﺪﺍﺭﯼ ﺩﺭحاشیه ﺩﻭﻣﯿﻦ ﺟﺸﻦ ﻓﺎﺭﻍ‌ﺍﻟﺘﺤﺼﯿﻠﯽ ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﯾﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯿﺎﻥ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺯﻧﺠﺎﻥ، در جمع خبرنگاران ﺑﺎ ﺍﺷﺎﺭﻩ به ﺍﯾﻨﮑﻪ در تمام مسائل جمهوری اسلامی ایران اگر اختلاف نظری وجود داشته باشد که در سطوح پایین نتوان آن را حل کرد، فرمایشات مقام معظم رهبری تمام کننده این اختلاف‌نظرها است، گفت: دشمن از این مسئله نباید سوء استفاده کند؛ چرا که جمهوری اسلامی ایران کشوری است که تمام مردم در آن می‌توانند در خصوص مسئله‌ای ابراز نظر کنند و افرادی که می‌خواهند از برخی از مسائل استفاده کنند و باعث ایجاد اختلاف شوند باید بدانند که تمام ملت ایران یکپارچه پشت هم هستند و در تبیین مسائل به صورت روش‌مند عمل می‌کنند.

 

وی ادامه داد: سند ۲۰۳۰ در سازمان یونسکو به تصویب کشورهای عضو سازمان یونسکو رسید و سندی است که صورت تکمیلی« آموزش برای همه» بود.

 

ﺩﺑﯿﺮﮐﻞ کمیسیون ملی ﯾﻮﻧﺴﮑﻮ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ با اشاره به اینکه این برنامه، برنامه جدیدی نیست و حدود ۲۷ سال در ۱۹۶ کشور عضو یونسکو به اجرا در می‌آمده است، افزود: هر سال این کشورها برنامه‌های اجرا شده در کشور خود را تحت عنوان GIBT در تمام جهان تولید و توزیع می‌‌کنند و در کشور ما هم هر سال این اتفاق می‌افتد.

 

نصیری‌قیداری افزود: در صفحه ۵۰ سند ترجمه شده ۲۰۳۰ یک پاراگراف است که کاملا ضد نظر جمهوری اسلامی است و یک پاراگراف دیگر به جای این پاراگراف جایگزین شده است.

 

وی ادامه داد: در زمانی که این سند در حال تدوین بود از کشور ما هم هیئت و نماینده‌ای از وزارت خارجه حضور داشتند و کاملا بر اساس پروتکل عمل کردند و این هیئت نظرات جمهوری اسلامی را پیگیر شد، هر چند که سند در برخی موارد با نظر جمهوری اسلامی مغایرت و مشکلاتی دارد اما هیئت ما توانست در مقام مقاومت جلسه را ترک کند و حق تفحص را به طور رسمی بگیرد و متن حق تفحص این است که هر جایی از این سند را نخواهند می‌توانند به اجرا در نیاورند.

 

نصیری‌قیداری با اشاره به اینکه نظر مقام معظم رهبری فصل‌الختام تمام نظرات است، گفت: به دلیل مخالفت برخی از مواد این سند با مسائل دینی ما اقدام به تعیین چارچوب اقدام ملی کردیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: