• یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان:

قهرمان کشتی جهان، مدال‌های خود را به حسینیه اعظم زنجان اهدا کرد


مسئول روابط‌عمومی حسینیه اعظم زنجان برای نخستین بار از اهدای مدال ورزشکار ارزنده، محمد نادری به حسینیه اعظم زنجان خبر داد و گفت: وی در اقدامی فرهنگی، مدال‌های طلای خود را به حسینیه اعظم زنجان اهدا کرد.

 

مجتبی شهامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: این ورزشکار با اخلاق زنجانی، مدال‌های قهرمانی مسابقات جام‌جهانی قبرس، مدال طلای قهرمانی کشور و مدال طلای مسابقات پهلوانی کشور خود را به حسینیه اعظم زنجان اهدا کرد و ملبس به لباس خادمی این مکان مقدس شد.

 

این مسئول تصریح کرد: حسینیه اعظم زنجان به عنوان یک مرکز دینی و فرهنگی از جایگاه بسیار ارزشمندی نزد عموم مردم جامعه برخوردار است، به طوری که این علاقه‌مندی در سطح ملی و حتی فرامرزی نیز قابل مشاهده است.

 

وی یادآور شد: شناساندن جایگاه حسینیه اعظم در جامعه موجب نزدیکی قلوب مردم کشور به این مکان معنوی و مقدس شده است، طوری که در طول سال شاهد ارادت مردم به حسینیه اعظم زنجان با دادن نذورات و هدایایی معنوی و مادی هستیم که در جای خود بسیار ارزشمند است و نشان از اهمیت جایگاه این مکان نزد مردم دارد.

 

شهامی افزود: اهدای مدال از سوی ورزشکار ارزنده کشور به حسینیه اعظم زنجان اولین‌بار بود که محقق شد ولی در سنوات گذشته شاهد اهدای اشیا و وسایل قدیمی از جمله ادوات تعزیه‌خوانی و عزاداری با قدمتی زیاد، ظروف و کتب مختلف به این مکان بودیم ولی متاسفانه به دلیل نداشتن محلی مستقل به عنوان موزه قادر به نمایش گذاشتن عموم این آثار فراهم نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: مشارکت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان در امر فراهم آوردن موزه حسینیه اعظم زنجان یکی از اقدامات مهم و ضروری محسوب می‌شود؛ چراکه حسینیه اعظم به عنوان یک مرکز معنوی و فرهنگی در طول سال میزبان گردشگران مذهبی از داخل و خارج از کشور است و وجود موزه برای به نمایش گذاشتن قدمت این مکان یک امتیاز محسوب می‌شود که امید است مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: