• دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-2987-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

مردم تعیین می‌کنند که چه کسی بر سر کار بیاید


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان اظهار کرد: این مردم هستند که تعیین می‌کنند که چه کسی بر سر کار بیاید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی در جشن هشتاد و چهار سالگی تئاتر استان زنجان با اشاره به اینکه مردم ایران روزهای پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌اند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب، مردم ایران با روزهای پرفراز و نشیبی روبه‌رو بوده‌اند و رفته رفته به یک پختگی سیاسی رسیده‌اند.

 

وی ادامه داد: برای مردم ایران، امروز به‌طور واضح روشن است که باید پای صندوق‌های رای بروند و از حق رای خود استفاده کنند.

 

موسوی خاطرنشان کرد: این مردم هستند که تعیین می‌کنند که چه کسی بر سر کار بیاید و چه نوع طرز فکری بر کشور مدیریت کند، از همین منظر است که مردم باید نسبت به کاندیداهای خود شناخت کافی پیدا کنند.

 

وی افزود: امروز زمینه‌های شناخت کاندیداها فراهم شده است تا مردم با آگاهی بیشتری نسبت به شرایط رای بدهند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه هنرمندان نیز باید مانند سایر اقشار کشور روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه پای صندوق‌های رای بروند، گفت: آبادی و توسعه کشور با مشارکت حداکثری مردم تامین می‌شود و از همین منظر حضور مردم پای صندوق رای لازم است.

 

موسوی با اشاره به اینکه ما به هر دو رای در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها نیازمند حضور مردم هستیم، گفت: امروز در برخی از موارد، شهرمان شرایط مطلوبی ندارد و این ما هستیم که با انتخاب خود باید تصمیم بگیریم که چه کسی در عرصه مدیریت شهری ورود پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات باید با دقت و تأمل بیشتری رای بدهیم، گفت: هر شهروند با رای خود یک کار بزرگی را به انجام می‌رساند و مشخص می‌کند که چه کسی و چه نوع طرز فکری باید روی کار بیاید.

 

این مسئول، مطالبه‌گری را حق مردم زنجان دانست و گفت: مردم زنجان باید مطالبه‌گری و پرسش‌گری را جدی بگیرند؛ چرا که به واسطه خواستن مردم است که کارها سرعت می‌گیرد.

 

در ادامه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه امروز شاهد هستیم که بعد از ۸۴ سال تئاتر استان به یک پویایی رسیده است، گفت: علی‌رغم تنگناها و مشکلاتی که دولت در زمینه بودجه داشت، همواره سعی و تلاش کرده‌ایم که این هنر را حفظ و به پویایی تئاتر کمک کنیم.

 

ناصر مقدم با اشاره به اینکه امید است حق مطلب را در خصوص تئاتر استان ادا کرده باشیم، افزود: با وجود اساتید و هنرمندان خوش‌ذوق و مطرح زنجانی، تئاتر استان در آستانه یک جهش بزرگ قرار دارد و برنامه‌های اجرا شده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که در آینده تئاتر استان جایگاه خوبی را در کشور خواهد داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: پروژه مهم و کوچک مورد نیاز تئاتر استان، سالن تئاتر پلاتو است که طی سه ماه آینده افتتاح خواهد شد، این در حالی است که در حال حاضر موفق شده‌ایم اعتبارات مورد نیاز برای تحقق این مهم را فراهم کنیم.

 

مقدم با اشاره به اینکه سال گذشته از اعتبارات استانی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان برابر با یک چهارم اعتبارات استان را صرف تئاتر کرده‌ایم، اظهار کرد: به خوبی درک می‌شود که هر چه قدر به تئاتر بها داده شود هزینه‌ها به خوبی بازمی‌گردد.

 

وی با اشاره به روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه به عنوان روز سرنوشت‌ساز کشور گفت: انتخابات نیازمند مشارکت مردم است و بهتر است که سرنوشت خودمان راجدی بگیریم.

 

در ادامه این مراسم، رئیس انجمن نمايش استان زنجان با بیان اینکه ١٠ گروه تئاتر در استان فعالیت می‌کنند، گفت: گزارش کار انجمن هنرهای نمایشی نزدیک به ۸۰ فعالیت را در یک سال خود جای داده است.

 

حسین نجفی افزود: جشنواره تئاتر استانی امسال با ۱۱ گروه برگزار شد که یک مورد از این کارها در جشنواره فجر برگزیده شد.

 

وی با اشاره به برگزاری یکشنبه‌های تئاتر به مدت ۲۰ هفته در استان، گفت: در این مدت کارهای برجسته کشور به معرض نمایش گذاشته شد که با استقبال زیادی همراه بود.

 

نجفی خاطرنشان کرد: در چند ماه آینده نیز جشنواره تئاتر استانی شرع به کار خواهد کرد و تاکنون ۶ تا ۷ گروه اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال تمرین هستند و به طور قطع رفته رفته با نزدیک شدن به این جشنواره بر تعداد گروه‌ها افزوده خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: