• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-15614-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

تکمیل پرونده الکترونیک سلامت در گروی همت شهروندان زنجانی


معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: عدم مراجعه برخی از شهروندان شهر زنجان سبب شده که میزان پوشش پرونده الترونیک سلامت در استان کامل درصد نشود.

 

محمدرضا صائینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در روزهای گذشته مرکز جامع سلامت روستای دستجرده طارم افتتاح شد که میزان پوشش پرونده‌های الکترونیک سلامت در روستای دستجرده، صد درصد محقق شده و دلیل عدم تحقق کامل پرونده الکترونیک سلامت استان، عدم مراجعه برخی از شهروندان در شهر زنجان بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: بنابر تفاهم‌نامه سه جانبه استانداری زنجان، دانشگاه علوم‌پزشکی استان و وزارت بهداشت، 226 پروژه بهداشتی و درمانی در نقاط مختلف استان تعریف شده است و در شهریورماه پارسال، این پروژه‌ها تعریف شد و برآورد ریالی این پروژه‌ها 80 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است. همچنین مطابق با تفاهم‌نامه منعقد شده 60 درصد هزینه بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به افتتاح دو مرکز جامع خدمات سلامت در دو روستای شهرستان طارم، یادآور شد: بهره‌برداری از این دو پروژه، گام مهمی در گسترش خدمات درمانی به روستاهای استان به‌شمار می‌رود و استقرار پزشک به صورت مستمر، بسیاری از مشکلات درمانی این روستا و روستاهای اطراف را کاهش می‌دهد.

 

صائینی با بیان اینکه افتتاح مراکز جامع سلامت روستایی دارای چند حسن مهم است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این مراکز، استقرار و وجود پزشک، دسترسی به اقلام دارویی و کاهش هزینه‌های درمان برای مردم محقق می‌شود. همچنین اقلام دارویی در کشور نسبت به سه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و این در حالی است که در حال حاضر 436 قلم دارو در مرکز خدمات جامع سلامت روستای دستجرده ارائه می‌شود و مردم این منطقه می‌توانند با حداقل هزینه به مسائل درمانی خود بپردازند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، خاطرنشان کرد: طرح تحول نظام سلامت در کشور اثرات مثبت بسیاری داشته است، به طوری که در دولت یازدهم، تحول زیادی در درمان بیماری‌های دهان و دندان کشور محقق شده که همه خدمات این حوزه برای افراد زیر 14 سال جمعیت روستایی رایگان و برای افراد بالای 14 سال با 30 درصد هزینه، قابل انجام است.

 

وی با بیان اینکه بسته‌های مختلف خدمات درمانی برای مردم فراهم شده است، گفت برای همه گروه‌های سنی این بسته‌های خدماتی تعریف شده و اهدافی برای توسعه شاخص‌های درمانی برای آن تعریف شده است. همچنین همه افراد بالای 30 سال که در گروه خطر‌پذیر قرار دارند، آزمایش خطرپذیری، چربی خون و قند خون از این افراد به صورت رایگان گرفته می‌شود و برای این افراد چهار نوع کارت مطابق با نوع آزمایش و تشخیص پزشک صادر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: