• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-4991-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

از تب کریمه کنگو چه می‌دانید؟


رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ابهر گفت: همه ساله با فرا رسیدن فصل گرما و تکثیر و فعالیت کنه‌ها، احتمال بروز و شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو افزایش پیدا می‌کند.

 

امیرعلی کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: همه ساله با فرا رسیدن فصل گرما و تکثیر و فعالیت کنه‌ها، احتمال بروز و شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو افزایش پیدا می‌کند که با اقدامات پیشگیرانه می‌توان در برابر این بیماری اقدامات لازم را انجام داد.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ابهر افزود: با توجه به ماهیت ویروس عامل بیماری و اپیدمیولوژی آن، بهترین راه مهار بیماری، آموزش گروه‌های هدف در خصوص پیشگیری از بیماری و راه‌های انتقال آن است.

 

کلانتری تصریح کرد: انتقال ویروس عامل بیماری از طریق خون، گوشت، ترشحات تازه دام آلوده، نیش زدن کنه‌های ناقل بیماری و له کردن آن‌ها روی پوست صورت می‌گیرد.

 

وی، کارگران کشتارگاه‌های دام، قصابان، دامداران، کارکنان دامپزشکی و زنان خانه‌دار و پرسنل بیمارستان را به عنوان گروه‌های در معرض خطر این بیماری عنوان کرد و گفت: مردم گوشت مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، به دلیل اینکه گوشت‌های موجود در قصابی‌ها 24 ساعت در اتاق پیش‌سرد کشتارگاه نگه‌داری شده و کاملا بهداشتی، سالم و عاری از عامل بیماری‌زا است.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ابهر خاطرنشان کرد: نقش کنه‌ها در انتقال این بیماری به دام و انسان بسیار پر اهمیت است و رعایت مواردی همچون بهسازی و سیمان‌کاری اماکن نگه‌داری دام، سمپاشی روی بدن و اماکن نگه‌داری دام، پرهیز از کشتار دام در محیط‌های خارج از کشتارگاه، تهیه گوشت از مراکز مجاز و ممهور به مهر و لیبل دامپزشکی، نگه‌داری گوشت تازه به مدت 24 ساعت و اجزا داخلی دام از جمله جگر به مدت 48 ساعت در دمای یخچال صفر تا 4 درجه، استفاده از وسایل حفاظت فردی جهت پیشگری از این بیماری اهمیت بسیار دارد.

 

کلانتری با اشاره به آمار دام موجود در شهرستان ابهر گفت: دام سبک ابهرحدود 140 هزار ودام سنگین حدود 17 هزار راس در شهرستان ابهر وجود دارد و در طول فروردین‌ماه امسال تعداد 210 مورد بازدیداز مراکز تهیه وتوزیع و عرضه مواد غذایی خام دامی شهرستان و رستوران‌ها صورت گرفته است که دربازرسی لاشه دام‌های کشتاری در کشتارگاه دام ابهر درطول فروردین‌ماه مقدار 66 هزار و 904 کیلوگرم گوشت مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفته و پس از انجام اقدامات بهداشتی لازم جهت مصرف به سطح قصابی‌های شهر فرستاده شد.

 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ابهر تصریح کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته در فروردین‌ماه جمعا میزان 693 کیلوگرم گوشت و ضمائم خوراکی به دلایل مختلف حذف و ضبط واز ورود به چرخه مصرف خانوارها جلوگیری شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: