• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-5091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

احداث سالن ورزشی از نیازهای اصلی روستای سوکهریز


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: روستای سوکهریز شهرستان خرم‌دره علی‌رغم برخورداری از جمعیت سه‌هزار نفری فاقد سالن ورزشی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در بازدید از روستای سوکهریز شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه روستای سوکهریز یکی از با اهمیت‌ترین روستاهای شهرستان به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: این روستا از طبیعتی زیبا و بکر برخوردار است و نقش مهمی در حوزه گردشگری به ویژه اکوتوریسم شهرستان ایفا می‌کند.

 

وی با تاکید بر ضرورت پرداختن بیشتر مسئولان به حل مشکلات روستای سوکهریز، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه این روستا دارای سه‌هزار نفر جمعیت است یک سالن ورزشی ندارد و جوانان روستا برای رفع نیازهای ورزشی خود به خرم‌دره مراجعه می‌کنند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه روستای سوکهریز دارای ۱۷ حلقه چاه عمیق است، بیان کرد: پیگیر احداث سد خاکی در روستا برای مهار آب‌های سطحی هستیم.

 

وی با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع آبی اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته از روش آبیاری تحت‌فشار برای حفاظت از منابع آبی استفاده می‌شود.

 

این مسئول با تأکید بر ضرورت تجهیز اراضی کشاورزی روستای سوکهریز به سیستم آبیاری تحت‌فشار، عنوان کرد: دولت توجه ویژه‌ای به حفاظت از منابع آبی کشور دارد و در همین راستا ۸۵ درصد وام بلاعوض در اختیار کشاورزان برای تجهیز اراضی کشاورزی خود به سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار قرار می‌دهد.

 

محمدی با اشاره به انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه در کشور، تاکید کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات نماد اتحاد ملت ایران است و دشمنان را نا امید و نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب می‌کند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره در پایان با بیان اینکه ۱۲ نامزد انتخاباتی در روستای سوکهریز برای رقابت وجود دارد، تصریح کرد: پنج نفر از این تعداد به شورا راه خواهند یافت و سه نفر نیز به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب خواهند شد.

 

وی با اشاره به اینکه خواست نظام از مردم حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای برای تعیین سرنوشت خود است، خاطرنشان کرد: 6 نامزد ریاست‌جمهوری که توسط شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند استحقاق این پست را دارند اما در نهایت این مردم هستند که فرد اصلی را تعیین می‌کنند.

 

در ادامه این جلسه نیز اعضای شوراهای روستای سوکهریز به بیان مشکلات خود پرداختند که از مهم‌ترین این مشکلات می‌توان به ضرورت ایجاد بند خاکی، نیمه‌تمام ‌ماندن دیوار رودخانه، نبود سالن چند منظوره ورزشی، جابه‌جایی تیرهای برق، ضرورت بازنگری در نقشه روستا، نظارت بر شبکه آب و فاضلاب و به مشکل برخوردن پرونده‌های آبیاری تحت‌فشار به علت خرده مالکی بودن اراضی کشاورزی اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: