• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-8485-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

/خبر تکمیلی/
روحانی در جمع مردم زنجان:

به عقب بر نمی‌گردیم


نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ما تصمیم گرفته‌ایم راه و مسیر پیشرفت و تعالی را ادامه دهیم و قطعا به عقب برنمی‌گردیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، دکتر حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم زنجان، اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم درب بانک‌ها را بسته و کشتی‌های‌مان با پرچم جزایر کوچک تردد کنند و نمی‌خواهیم تولید کارخانه‌های پتروشیمی ما در انبارها تلمبار شود و اجازه صادرات نداشته باشیم.

 

وی تصریح ‌کرد: ما می‌خواهیم در بازار دنیا باشیم و روستائیان ما دارای آب و برق و گاز و اینترنت باشند. باید بپذیریم که کشور را با نفت و صدقه نمی‌توان اداره کرد و با این تجربه تمایل نداریم به عقب برگردیم. چهار سال پیش عهد و پیمانی بسته‌ایم تا چهره واقعی ایران را به جهانیان معرفی کنیم.

 

روحانی با اشاره به اینکه چهار سال پیش تصمیم گرفتیم به جهانیان بگوییم مردم ایران اهل خشونت و افراط نیستند، گفت: چهار سال پیش تصمیم گرفتیم دروازه‌های کشور را باز کرده و میزبان گردشگرانی باشیم که برای بازدید از دیدنی‌های ایران، به میهن عزیزمان سفر می‌کنند.

 

وی با بیان این سئوال که آیا وضع بهداشت و درمان در چهار سال گذشته بهتر نشده است، افزود: افتخار ما این است که کشور اسلامی و حسینی داریم و به خاطر انتخابات حاضر نیستیم هر کاری کنیم. ما نمی‌خواهیم در رابطه با وضعیت ایران سیاه‌نمایی و به خاطر رای محرومان، جامعه را تحقیر کنیم.

 

روحانی در ادامه با بیان اینکه چرا به مردم دروغ می‌گویید، گفت: شرم و عدالت کجا رفته است؟ چرا در روستاها به مردم به غلط عنوان می‌شود که روحانی یارانه‌ها را قطع خواهد کرد. ما می‌گوییم پول به‌جای اینکه به جیب کشاورز برزیلی برود به کشاورزان و گندم‌کاران خودمان رسیده است. در روستاها به مردم دروغ نگویید، با اتوبوس مردم جمع نکنید و در پادگان ناهار چرب ندهید.

 

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه ما رای را برای ملت، اسلام و برای محبوبیت مردم می‌خواهیم، افزود: ولی عده‌ای همه این موارد را برای رای می‌خواهند. دوران خرافات پایان یافته است. به ما می‌گویند در چهار سال برای اشتغال چه‌کار کرده‌اید ولی باید از خودشان پرسید که در 8 سالی که دولت در اختیار شما بود چه تعداد ایجاد اشتغال کرده‌اید.

 

وی ادامه داد: اگر دولت یازدهم نبود دریاچه ارومیه احیا نمی‌شد و شهرهای غربی کشور درگیر گرد و غبار ناشی از خشک شدن این دریاچه بودند. کشاورزی در این شرایط از بین می‌رفت. «صدا و سیما» لااقل در رابطه با دریاچه ارومیه بگو که چه کارهایی انجام شده است. صدا و سیمایی که همه کارکنانش زحمت‌کش‌اند، گرفتار یک باند سیاسی است؛ به جای شورای نگهبان از جوانان می‌خواهم نظارت کنند.

 

روحانی با بیان اینکه ما می‌خواهیم راه پیشرفت کشور را ادامه دهیم، تصریح‌ کرد: قدم اول را برای ایجاد زیرساخت‌ها برداشته‌ایم و باید با اعتماد به جوانان شرایط را برای ادامه کار فراهم کنیم. صاحبان اصلی کشور ملت ایران است و با رای مردم است که همه مسئولان در مناصب مختلف مشروعیت پیدا می‌کنند.

 

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: چهار سال به روحانی توهین کردید و ایرادی ندارد، اما چرا به معلمان توهین می‌کنید که ضد عفاف درس می‌دهند؛ شرم و خجالت کجا رفت. همه دنیا این چند روز نیست؛ رهبر انقلاب فرمودند مر قانون و حق‌الناس؛ قانون و اخلاق و حق‌الناس کجا رفت؟

 

وی در بخش دیگری خطاب به حضار با اشاره به اینکه راه گشایش و رسیدن به قله، حضور در پای صندوق‌های رای است، تصریح‌ کرد: از آحاد ملت می‌خواهم 29 اردیبهشت‌ماه با صلابت در پای صندوق‌های رای حاضر شوند. امروز برای یک تصمیم بزرگ ملی آماده شده‌ایم و باید بین دو راه تصمیم بگیریم؛ یا به سمت قله و اهتزار پرچم ایران برویم یا به سمت دره و از دست دادن عزت ملی.

 

روحانی همچنین با بیان اینکه قدرت ما جوانان هستند و این را نباید فراموش کرد، یادآور شد: همه جوانان اهل احیا و دعا هستند و همه باید این را بدانند؛ چرا عده‌ای فقط خودشان را انقلابی می‌دانند؛ انقلاب متعلق به همه است. نظام اسلامی برای همه است و باید به این نکات توجه کرد.

 

وی ادامه داد: در 29 اردیبهشت‌ماه به اصلاحات، اصولگرایی معتدل، امید ملت ایران، همه اقوام سلام کرده و به تحریم و دروغ نه خواهیم گفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: