• سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-16114-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

آغاز شمارش معکوس برای سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان


اولین جلسه هماهنگی سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در محل سالن غدیر اداره‌کل آموزش وپرورش استان زنجان برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش وپرورش استان زنجان مدیرکل آموزش و پرورش استان در آغاز این جلسه، گفت: سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که آنان باید از بابت سلامت جسمی، روانی، هوش و استعداد و سایر موارد به خوبی شناسایی شوند و سپس به دبستان که آغاز تحصیل آنان  است راه یابند.

 

مرتضی تمجیدی در ادامه گفت: چون بحث سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان از اهمیت بالایی برخوردار است لازم است تا همکارانی که در این خصوص در پایگاه‌ها فعالیت خواهند داشت دوره‌های تخصصی و ویژه‌ای را سپری کنند و این با همت و همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات درمانی که متولی نیروهای متخصص در این زمینه است، امکان‌پذیر است.

 

در ادامه، سهیلا فریقی رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی نیز به ارائه گزارش مفصلی از روند برگزاری سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال‌های گذشته، انتظارات از سایر دستگاه‌ها و مشکلات سال‌های گذشته پرداخت.

 

در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه نیز به ارائه نقطه نظرات خود در این موضوع پرداخته و به لزوم هماهنگی هر چه بیشتر در مورد شناسایی کودکانی که نیاز به حمایت‌های بیشتر برای ورود به مرحله دبستان را دارند، تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: