• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-8585-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

عضو شورای اسلامی شهر زنجان:

مردم انتخابات شورا را جدی بگیرند؛ زیبایی افراد ملاک نیست


عضو شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد: مردم باید لزوم وجود شوراهای شهر و انتخابات شورا را جدی بگیرند و زیبایی افراد را ملاک انتخاب خود قرار ندهند.

 

سعید امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه متاسفانه انتخابات شورای شهر تحت‌الشعاع انتخابات ریاست‌جمهوری قرار می‌گیرد، اظهار کرد: به عنوان شخصی که چهار سال خدمت‌گزار مردم شهر زنجان بودم و یکی از اعضای شورای شهر هستم، معتقدم که اهمیت انتخابات شورا کمتر از ریاست‌جمهوری نیست و شورای شهر می‌تواند فضایی باشد که برای بسیاری از مشکلات مردم در حوزه عمران، آبادانی، ساخت و ساز، حمل و نقل عمومی، فرهنگی و گردشگری تصمیم گیری کرد.

 

وی ادامه داد: اگر مردم لزوم وجود شورای شهر و انتخابات شورا را جدی‌تر بگیرند، انتخاب اصلح را مدنظر قرار می‌دهند. این در حالی است که متاسفانه تعدد کاندیداها و همزمانی با انتخابات ریاست‌جمهوری تا حد زیادی از اهمیت انتخابات شورا کاسته و مردم برای انتخاب فرد مورد نظر خود به معیارهای غیرمتعارف روی می‌آورند.

 

امیدی افزود: انتخاب اصلح می‌تواند طی چهار سال، توسعه شهری را به اندازه ده‌ها سال جلو بیاندازد و انتخاب نادرست و غیراصولی می‌تواند زمینه عقب‌ماندگی شهر را فراهم کند. این در حالی است که متاسفانه عده زیادی برای انتخاب به نسبت‌های خویشاوندی و ملاک‌های ظاهری روی می‌آورند.

 

عضو شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد: البته نمی‌توان توجه به زیبایی را نادیده گرفت ولی باید سایر ملاک‌ها از جمله سوابق اجرایی را مدنظر قرار داد و میانگین آرا، افراد اصلح باشند؛ به عبارتی به جای توجه صرف به زیبایی باید افرادی انتخاب شوند که به کار تیمی آشنا باشند، سیاسی کاری نداشته باشند و منافع بلندمدت را به منافع کوتاه‌مدت ترجیح دهند.

 

امیدی با تاکید بر اینکه شورای شهر به عنوان پارلمان شهری اهمیت بسیار زیادی دارد، یادآور شد: قانون اختیاراتی به شورای شهر داده که بر اساس آن می‌تواند به توسعه شهری کمک کند و شان مردم زنجان بالاتر از این است که برای اتتخاب فقط زیبایی و رنگ و لعاب عکس‌ها را مورد توجه قرار دهند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید چارچوب‌ها و معیارهای منطقی‌تری برای تبلیغات عنوان شود، تصریح کرد: اگر تعدد کاندیداها کمتر شود امکان رادیویی و تلویزیونی برای این افراد فراهم می‌شود و شهروندان با دید وسیع‌تری کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند.

 

وی افزود: برای حکم‌فرمایی نظام جامع شورا، باید خود شورائیان فضا را به سمتی ببرند که انتخاب‌های دقیق‌تری صورت بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: