• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-8885-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

/گزارش ایسنا/

سربازان گمنام؛ واژه‌ای برای یادآوری نعمت امنیت


نیمه شعبان و سالروز منجی عالم بشریت، آغاز هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) نام‌گذاری شده و فرصتی برای یادآوری تلاش این مجاهدان در راستای ایجاد امنیت در کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) هفته سرباز گمنام امام زمان (عج) نام‌گذاری شده تا از نیروهای خدوم وزارت اطلاعات قدردانی شود. نیروهایی که در سال‌های اخیر اقداماتی برجسته انجام داد‌ه‌اند اما هیچ‌گاه نامی از هیچ کدام از آن‌ها را ندانستیم و همه این خدمات در راه پیمانی بود که بین خود و خدای‌شان برای حفظ آرامش و امنیت در کشور و اعتلای میهن اسلامی بسته‌اند.

 

امنیت، اولین مولفه برای برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف است و اگر آرامشی وجود نداشته باشد، قطعا هرگونه برنامه‌ریزی برای رشد و تعالی هم به نتیجه نخواهد رسید.

 

امام جمعه ابهر در این رابطه اظهار می‌کند: حضور سربازان خوشنام امام زمان (عج) در جریان‌های انحرافی اخلاقی و کمک به اقتصاد مقاومتی قابل توجه است.

 

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی با اشاره به اینکه بخش مهمی از امنیت اخلاقی، اجتماعی و سیاسی امروز را مدیون سربازان گمنام و خوشنام امام زمان (عج) می‌دانیم، اظهار می‌کند: اگر دقت کنیم بسیاری از توطئه‌ها توسط این سربازان عزیز کشف و خنثی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه سربازان خوشنام امام زمان (عج) بسیار مظلوم هستند، تصریح می‌کند: این سربازان نه می‌توانند گزارش عملکردشان را به طور عمومی بیان کنند و نه می‌توانند مشکلات فراروی فعالیت‌های‌شان را بگویند.

 

امام جمعه ابهر خاطرنشان می‌کند: امروز صیانت از منافع ملی و ارزش‌های مقدس نظام، حفظ انسجام ملی، اجتماعی، سیاسی، مبارزه با تروریسم و تامین امنیت ملی ملت شریف ایران، مقابله با باندها و گروه‌های سازمان یافته و جریان‌های انحرافی اخلاقی و فرقه‌ای، کمک به اقتصاد مقاومتی و کاهش آثار تحریم‌های اقتصادی از مهم‌ترین خدمات سربازان خوشنام امام زمان (عج) است.

 

حجت‌الاسلام رحیمی تاکید کرد: امروز ضریب امنیتی در کشور نشان‌دهنده وجود یک امنیت عالی در پهنه جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران اسن که این ظرفیت، ایران را در مقابل کشورهای همسایه بی‌نظیر کرده است و اگر تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) نبود، ما از نظر امنیتی کاملا در مشکل بودیم چه از نظر امنیت ظاهری و چه از نظر امنیت اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی. زیرا این عزیزان خوشنام بسیاری از فتنه‌ها را در نطفه شناسایی و خنثی کرده‌اند.

 

امام جمعه ابهر تصریح می‌کند: اگر این اقدام سربازان خوشنام نبود شاخ و برگ مسموم فتنه‌ها جامعه را فرا می‌گرفت و هوای سالم جامعه را آلوده می‌کرد و حداقل کاری که هر شهروند در راستای کمک به سربازان خوشنام امام زمان در رفع گرفتاری‌ها می‌توانند انجام دهند تماس با سامانه 113 است.

 

در ادامه، عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان نیز می‌گوید: در دنیای مدرن امروز تامین امینت فقط با اتکا به نیروهای نظامی امکان‌پذیر نیست.

 

اصغر پرتوی اظهار می‌کند: تامین امنیت، مهم‌ترین مولفه‌ای است که برای هر کشوری مطرح است و در دنیای مدرن امروز تامین امنیت فقط با اتکا به نیروهای نظامی امکان‌پذیر نیست.

 

این عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح می‌کند: مباحث مربوط به اطلاعات و رصدهای اطلاعاتی جهت از بین بردن و خنثی کردن مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از این نظر دستگاه‌های اطلاعاتی هر کشور را می‌توان در راس همه دستگاه‌هایی که در راستای امنیت مطرح هستند، نام برد.

 

پرتوی با تاکید بر اینکه مردم قدردان تلاش‌های تک‌تک افرادی که در کسوت سربازان گمنام امام زمان (عج) فعالیت دارند، هستند، می‌گوید: با توجه به اینکه این قشر بدون وابستگی جناحی و خارج از مسائل سیاسی در خدمت اهداف والای انقلاب اسلامی و حفظ امنیت کشور در همه ابعاد آن هستند، مردم نیز قدردان این خدمات مخلصانه که موفق‌ترین عملکردها را داشتند و ایران اسلامی امن‌ترین کشور در منطقه است، هستند.

 

امام جمعه سلطانیه نیز با بیان اینکه امنیت مولفه مهم در تعالی دینی جامعه اسلامی است، اظهار می‌کند: در روایت از معصومین (ع) دو نعمت سلامت و امنیت، نعمت‌های بزرگ نام برده شده است.

 

حجت الاسلام محمد نوری، یکی از برکات وجود امنیت را رسیدن به اهداف متعالی در زمینه امور عبادی عنوان کرده و می‌گوید: در احکام دینی داریم که فرد مضطر نماز خود را حتی در حال فرار و با ذکر الله‌اکبر اقامه کند، اقامه نماز به جماعت و در مساجد زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که آرامش در جامعه حکم‌فرما باشد.

 

امام جمعه سلطانیه با تاکید بر اینکه امروز در جبهه جنگ اقتصادی هستیم، خاطرنشان می‌کند: عبادت فقط در مساجد نیست، فعالیت اگر با هدف رضای الهی باشد حضور کارگران در کارخانجات حضور در جبهه جنگ اقتصادی نیز عبادت است.

 

حجت‌الاسلام نوری با اشاره به فرموده شهید بهشتی که معنویت در سایه‌ساز امنیت می‌تواند شکوفا شود، می‌گوید: امنیت حاصل حضور مردم، پیروی از ولایت و حضور نیروهای جان برکفی است که سربازان مخلص امام زمان (عج) نیز در این رده هستند.

 

وی خاطرنشان می‌کند: به فرموده رهبر معظم انقلاب مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) در همه حوزه‌ها است که ما امروز شاهد امنیت در همه حوزه های زندگی هستیم و ایران جزیره ثبات در منطقه بحران‌زده است.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان نیز در این خصوص فعالیت سربازان گمنام را جهاد در راه خدا دانسته و می‌گوید: کلمه امنیت از ریشه « اَمَنَ» به معنای امنیت و آسایش از همه چیز و در همه حوزه‌ها است و برای رسیدن به آن باید در همه زمینه‌ها تلاش شود. بر همین اساس کار سربازان گمنام امام زمان (عج) که برای تامین امنیت در همه عرصه‌ها مشغول فعالیت هستند بسیار مهم و در نوع خود جهاد بزرگی است.

 

علیرضا فیروزفر با اشاره به اینکه فعالیت این قشر بسیار سخت و قطعا از جایگاه بزرگی هم برخوردار است، تصریح می‌کند: ظاهر اقدامات آن‌ها برای کسی آشکار نیست و عمق فعالیت آن‌ها را کسی نمی‌بیند ولی از آرامش و امنیتی که امروز در کشور و در همه حوزه‌ها حاکم است می‌توان به اهمینت موضوع پی برد و به دفعات هم اقدامات بزرگ این عزیزان مشاهده شده است.

 

این عضو هئیت علمی دانشگاه زنجان خاطرنشان می‌کند: امنیت شامل همه حوزه‌ها می‌شود که از آن جمله امنیت فرهنگی را می‌توان نام برد، اگر امنیت فرهنگی نداشته باشیم نمی‌توان آن‌گونه که شایسته است در زمینه اعتلای فرهنگ گام برداشت و فعالیت در این حوزه نیاز به پشتوانه محکم دارد زیرا در غیر این صورت و با یک شبیخون فرهنگی همه اقدامات این حوزه نقش برآب می‌شود.

 

فیروزفر با بیان اینکه در حوزه امنیت ملی نیز بحث گسترده‌تر می‌شود، زیرا امنیت در این حوزه پشتوانه امنیت در سایر حوزه‌ها اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است، می‌گوید: سربازان گمنام امام زمان (عج) در حوزه ماموریتی خود تولیدکننده یک محیط امن هستند که تمام زمینه‌ها برای حضور اقشار مختلف و زنجیره‌وار از بالاترین جایگاه در حفاظت از کیان جمهوری اسلامی تا رتبه‌های پایین که مربوط به اقشار مختلف است را در جهات مختلف فراهم می‌کنند.

 

این عضو هئیت علمی دانشگاه زنجان تاکید می‌کند: هر فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی در سایه امنیت است که می‌تواند به اهداف خود برسد و بدون وجود امنیت هیچ کاری پشتوانه لازم برای اجرایی شدن را نخواهد داشت و با توجه به وضعیت موجود میتوان گفت که سربازان گمنام امام زمان (عج) وظیفه خظیر خود را به خوبی انجام می‌دهند تا محیط امنی در زمینه‌های مختلف در کشور وجود داشته باشد.

 

امنیت؛ واژه‌ای کوچک با معنایی بسیار گسترده و تاثیری بسیار عمیق در زندگی افراد جوامع بشری است و ما به عنوان عضوی از جامعه اسلامی قدردان آرامشی هستیم که مرهون تلاش‌های بی‌دریغ سربازان جان برکفی است که در راه آرامش و امنیت همه جانبه ما، کسوت گمنامی را برگزیده‌ و تحت لوای حجت عصر (عج) برای تعالی جامعه اسلامی در تلاش‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: