• چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-9085-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

با تبلیغات نامتعارف کاندیداها برخورد می‌شود


فرماندار شهرستان زنجان گفت: با تبلیغات نامتعارف کاندیداهای شورای اسلامی برخورد می‌شود.

 

رسول بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: خوشبختانه رد صلاحیت‌ها به حداقل رسیده و از نظر تعداد شرکت‌کننده‌ها و فعالان ستادهای انتخاباتی شور و حال مطلوبی حاکم است. با این وجود، بسیار جای تاسف داریم که برخی کاندیداها علی‌رغم تذکرات قبلی، جلسات توجیهی و اطلاع‌رسانی‌های مکرر از فضای تبلیغات به درستی استفاده نمی‌کنند و از مسیر تبلیغات صحیح دور شده‌اند.

 

این مسئول ادامه داد: بسیاری از کاندیداهای شورای اسلامی شهر از امکانات موجود سوء استفاده کرده و در چارچوب‌های غیرمتعارف و غیرقانونی دست به تبلیغات زده‌اند. در حدی که حتی برخی از پوسترها از خانم‌ها و آقایان کاندیدا با چهره واقعی‌شان تفاوت‌های فاحشی دارد.

 

وی افزود: فرمانداری حتی‌الامکان موارد مذکور را علی‌الخصوص در رابطه با بنرهایی که در معابر عمومی نصب شده است متذکر می‌شود؛ چرا که این تصاویر علاوه بر اینکه غیرمتعارف است، بلکه به فضای محیطی شهر آسیب زده و آرامش شهروندان را بر هم می‌زند.

 

بیات افزود: یکی از مهم‌ترین دلایلی که زمینه را برای تبلیغات غیر متعارف فراهم کرده، فقدان احزاب فعال است. احزاب می‌توانند کاملا برنامه‌محور باشند اما اشخاصی که بدون وابستگی حزبی و آزاد کاندیدا می‌شوند، صاحب برنامه نیستند و نمی‌توانند تبلیغات مطلوبی داشته باشند.

 

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه متاسفانه برخی کاندیداها برای تبلیغات و جذب آرا به چاپ پوسترهای آنچنانی و تبلیغات گران‌قیمت روی می‌آورند، خاطرنشان کرد: تبیغات با ظاهرهای غیرمتعارف ضایعه بزرگی محسوب می‌شود اما خود مردم و کسانی که بدون شناخت کافی از اصل و فرهنگ شوراها و فقط با تکیه بر ظاهر، رای می‌دهند پدیدآورندگان اصلی این فضا هستند.

 

وی یادآور شد: اگر همگی متناسب با شناخت قوانین شورا رای بدهیم، هر کسی نمی‌تواند از هر طریقی رای جمع کند. متاسفانه ائتلاف و آرا به جای اینکه در مسیر مدیریت سالم شهری حرکت کنند، بر اساس صلاحیت قبیله‌ای شکل گرفته‌اند و زمینه را برای بی‌نظمی در تبلیغات فراهم کرده‌اند. البته توجه به زیبایی ظاهری برای کسی که فرصت حضور در انتخابات را پیدا کرده تا حدودی طبیعی است اما نباید از حد متعارف عدول کند.

 

بیات تاکید کرد: علاوه بر این، بسیاری از کاندیداها علاقه‌مند نیستند که به جز چاپ پوستر، از راه‌های دیگری برای تبلیغات استفاده کنند. در حالی که شیوه‌های دیگری نیز وجود دارد. فرمانداری تخلفاتی از جمله چاپ پوستر و بنرهای غیرمتعارف را بارها از طریق پیامک، مکتوب و به صورت تلفنی تذکر داده و بدون شک برخوردهایی از این دست تا روز آخر به قوت خود باقی است.

 

این مسئول تاکید کرد: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در دادگستری مستقر است و در رابطه با تبلیغات غیرمتعارف اقدامات خاص خود را انجام می‌دهد. البته برخی از این تخلفات برای دوره‌های بعد مستندسازی می‌شود و در تایید صلاحیت برای دوره‌های بعدی لحاظ خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: