• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-16814-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج سازندگی استان زنجان:

امسال شاهد افزایش اعزام اردوهای جهادی خواهیم بود


مسئول بسیج سازندگی استان زنجان، از شروع اعزام اردوهای جهادی در ایام تابستان خبر داد و گفت: امسال همچون سنوات گذشته شاهد برگزاری اردوهای جهادی خواهیم بود که نسبت به سال گذشته از رشد قابل توجهی در اعزام مواجه خواهیم بود.

 

فرهاد امندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اردوهای جهادی یکی از مهم‌ترین اقدامات و بخش‌ها در سازمان بسیج سازندگی محسوب می‌شود که از سه قشر دانش‌آموزی، دانشجویی و محلات تشکیل شده است که در طول سال در مناطق محروم کشور مشغول خدمات رسانی هستند.

 

وی افزود: در استان زنجان ۱۲۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار فعال است که با در اختیار داشتن برنامه مدون در زمینه‌های فرهنگی، عمرانی، بهداشت و درمان، با حضور در مناطق محروم استان خدمت رسانی می‌کنند.

 

امندی تصریح کرد: تابستان پارسال تا ۲۰ فروردین امسال، ۳۸ گروه اردوی جهادی در قالب ۹ هزار و ۶۰۰ نفر در این اردو حضور داشتند که مرحله دوم اردوهای جهادی از تابستان امسال شروع و تا شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

 

وی یادآور شد: اقتصاد مقاومتی یکی از بخش‌های مهم برنامه‌های بسیج سازندگی محسوب می‌شود که طی سال‌های اخیر این بخش از توجه و تاکید زیادی برخوردار بوده است، توجه به صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در راستای تحقق به اقتصاد مقاومتی در این بخش مهم تلقی شده است که در سال گذشته قریب به ۷۲۰ نفر متقاضی تسهیلات بانکی با مجموع مبلغ ۹ میلیارد تومان پرداخت شده بود که امسال در نظر گرفته شده این تعداد از افزایش خوبی برخوردار باشد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برنامه دیگر در بخش اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود؛ چراکه لازمه ورود به یک شغل داشتن مهارت کافی است که با آموزش به دست می‌آید که در این راستا در سال گذشته 2300 نفر در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.

 

امندی افزود: مرمت یکی از اهداف اصلی سازمان بسیج سازندگی تلقی می‌شود که در سال گذشته ۵۸ پروژه در دست مرمت قرار داشت که ۳۱ پروژه به‌صورت احداثی و ۲۷ پروژه مرمتی بودند.

 

وی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه‌های تولید عرضه محصولات کشاورزی از مهم‌ترین فضاهایی است که عموم مردم با بازدید از آن‌ها می‌توانند مایحتاج خودشان با قیمت و کیفیت مناسب تهیه کنند. در سال گذشته تعداد نمایشگاه‌های برپایی ۸ بوده است که امسال این تعداد به ۱۶ نمایشگاه افزایش خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: