• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-8684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معدن؛ ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری


رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: سرمایه‌گذاری در معدن از ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری است.

 

مهدی حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سال‌های متوالی است که رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال در هنگام نام‌گذاری سال‌ها از عناوین اقتصاد مقاومتی و عناوینی همچون تولید و اشتغال استفاده کرده‌اند.

 

این مسئول ادامه داد: امسال توسط ایشان به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده که در این سال بخش معدن می‌تواند فعال‌تر شود.

 

وی افزود: به راحتی می‌توان اقتصاد مقاومتی را در معادن تعریف و اشتغال و به تبع آن تولید را ایجاد کرد؛ چرا که معدن پتانسیل‌های بالایی را در ایجاد اشتغال دارد و تولیدات حاصل از معادن با فرآوری می‌توان صادر شود و علاوه‌ بر تولید و اشتغال، تجارت خارجی را فعال و ارزآوری ایجاد می‌کند.

 

حمیدی با اشاره به برخی مشکلات معدن‌کاران، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل معدن‌کاران در ارتباط با قوانین است و گاها این قوانین سبب می‌شود که سرمایه‌گذاران در مسیر سرمایه‌گذاری به مشکل بخورند که این اتفاق برای سرمایه‌گذاری و تولید و اشتغال در کشور و یا استان تاثیر منفی دارد.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، تصریح کرد: معدن ماندگارترین سرمایه‌گذاری است و اگر در حوزه معدن بتوانیم فعال‌تر عمل کنیم، می‌توانیم از این سرمایه‌گذاری‌ها بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم؛ چرا که از ۷۰ نوع ماده معدنی که در کشور وجود دارد، ۳۲ نوع ماده معدنی قابلیت ایجاد اشتغال بالایی را دارد و باید توجه به این بخش بیش از پیش افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: