• پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 962-17314-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

شهادت؛ راهی‌ است برای ماندگاری


اگر هنوز در بین دو راهی رفتن و ماندن سردرگم مانده‌ای کافی ‌است نگاهی به پرچم‌های برافراشته سرخ و سبز شلمچه بیاندازی، آنجاست که راه رفتن را برای ماندن در شهادت پیدا خواهی کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، گاهی آدمی در زندگی بین دو راهی ماندن و رفتن سرگردان می‌شود؛ رفتنی که شاید هیچ امیدی به بازگشت دوباره‌ای نباشد و ماندنی که شاید در همه لحظات زندگی با انبوهی از حسرت‌ها همراه خواهی شد.

 

کلمه «رفتن» حقیقتی است تلخ که با زندگی آدمی خو گرفته است، سکانس‌های زندگی افراد با برداشت آخر «رفتن» به پایان می‌رسد که موجب پریشانی همه آدم‌ها می‌شود.

 

«مرگ» حقیقت انکارناپذیر زندگی ماست که تلخ‌ترین رفتن نامیده می‌شود که وقتی به سراغ آدمی می‌آید و با ستاندن با ارزش‌ترین چیز که جان آدمی است، او را در غربت تنهایی خود رها می‌کند تا به دیدار معبود خویش برود.

 

شهادت نیز رفتنی است که آدمی جان خود را به مرگ ساده نمی‌فروشد و بر سر با ارزش‌ترین بهایی زندگی که جانش است به معامله با خدا می‌پردازد.

 

در تاریخ انسان‌هایی بودند که برای مردن راضی نشدند و مرگ برای‌شان یک شوخی بیش نبود و خودشان را تنها برای مرگ با عزت که نامش شهادت نام داشت مهیا کردند؛ همگی پای در رفتنی گذاشتند که ایثار‌، فداکاری و پایمردی، اصول مهم مردانگی در شهادت‌طلبی بود که با دادن خون‌شان در این راه هم قسم شدند.

 

شلمچه خاکی‌ترین خاک روی زمین جایی است که وقتی در آن قدم می‌گذاری، جای پای انسان‌هایی را می‌بینی که رفتند تا بماند ارزش‌هایی که به‌راستی برای حفظ‌ آن باید از جان می‌گذشتند.

 

انتخاب با توست؛ اگر هنوز در بین رفتن و ماندن سردرگم مانده‌ای کافی است نگاهی به پرچم‌های برافراشته سرخ و سبز خاک شلمچه بیاندازی، آنجا است که راه رفتن را برای ماندن با شهادت پیدا خواهی کرد.

 

امروز 28 اردیبهشت سالگرد 4 شهید از دوران دفاع‌مقدس از استان زنجان است که با جان‌فشانی از انقلاب اسلامی حراست کردند و نام‌شان برای همه زمان در تاریخ ماندگار شد.

 

۲۸ اردیبهشت‌ماه سالروز شهادت شهیدان شهید محمدابراهیم طارمی اعزامی از ابهر تاریخ شهادت 28 اردیبهشت 61 خرمشهر از یگان ارتش، شهید اسحاق گنج‌خانی اعزامی از خدابنده تاریخ شهادت 28 اردیبهشت 65، حاج عمران یگان سپاه، شهید سیدعظیم محمدی اعزامی از زنجان تاریخ شهادت 28 اردیبهشت 66 خرمشهر از یگان سپاه، شهید خلیل مختاری اعزامی از زنجان تاریخ شهادت 28 اردیبهشت 65 پیرانشهر از یگان ارتش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: