• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-10885-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و شور/

برنده اصلی انتخابات، نظام جمهوری اسلامی است


امام جمعه ابهر تاکید کرد: برنده اصلی انتخابات، نظام جمهوری اسلامی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر به دیدار جمعی از مردم استان‌های زنجان، قزوین و سمنان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار به نکات مهمی در مورد انتخابات اشاره کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها در جای خود بسیار مهم و قابل توجه است.

 

وی ادامه داد: یكى از مسائل مهمى كه در انتخابات مطرح است، مسئله برنده و بازنده است كه گاه شور و شوق حاكم بر انتخابات باعث مى‏شود كه افراد متوجه برنده اصلى و بازنده اصلى نشوند و گاهى افرادى تصور كنند كه كسانى‏ كه نامزد مورد علاقه آن‏ها راى نیاورده است، بازنده شده‏اند و یا برنده به كسانى محدود مى‏شود که نامزد مورد نظرشان رأى آورده است. در حالى‏ كه این تصور دقیق و كامل نیست.

 

خطیب نمازجمعه ابهر با تاکید بر اینکه برنده اصلى انتخابات مردم ایران و همه ملتى هستند كه با سرافرازى و درایت در انتخابات شركت جسته‏اند و به حول و قوه الهى بهترین‏ها را براى آینده خود انتخاب كرده‏اند، تصریح کرد: همچنین باید متذكر شد كه برنده اصلى انتخابات، نظام جمهورى اسلامى است كه در این انتخابات هم مانند سایر انتخابات، هم مشاركت مردمى را و هم حمایت اعتقادى و دینى آن‏ها را كسب كرده است و هم با یك مشاركت جدى، زمینه توانمندتر شدن و حفظ امنیت و حركت بیشتر به سمت صلاح ملت را به ‏دست آورده است.

 

 

وی به لزوم پای‌بندى همگان به نتیجه قانونى انتخابات و دورى از دست‏اندركاران و مردم و حامیان و ناظران از تخلف از قانون تاکید کرد و گفت: همه باید به قانون پای‌بند باشند و نتیجه قانونى انتخابات را بپذیرند. انضباط و پای‌بندى مردم به نظم و قانون خیلى مهم است؛ این همان چیزى است كه بسیارى از كشورها این‏ را ندارند و ملت ما نشان‏ می‏دهند كه این‏را دارا است و از تجربه‏هاى گذشته یاد گرفته است. ملت ایران تجربه كرده است كه این انضباط چقدر به نفع اوست و بى‏انضباطى و بى‏قانونى چقدر برایش مضر است.

 

رحیمی در ادامه به بایسته‌های بعد از انتخابات اشاره و اظهار کرد: دوران انتخابات، دوران شور و التهاب است. با پایان گرفتن انتخابات باید هیجان و التهاب، جاى خود را به متانت و رفاقت و همكارى بدهد. همه، چه طرف‌داران نامزد منتخب و چه طرف‌داران دیگر نامزدها باید از خود ظرفیت و حلم و دانایى بروز دهند. هیچ احساسى، چه شادمانى و چه ناشادمانى، نباید كسى را به رفتارى برخلاف شأن یك انسان متعهد و خردمند وادار سازد.

 

امام جمعه ابهر خاطرنشان کرد: وحدت ملى، تضمین‏كننده‏ امنیت كشور و خنثى‏كننده هر توطئه است. چنانچه رهبر معظم انقلاب در جایی فرمودند: به همه آحاد مردم و به‏ویژه جوانان عزیز كه سرزنده‏ترین نقش‏آفرینان این حادثه‏ شورانگیز بودند، توصیه مى‏كنم كه كاملاً هشیار باشند. همواره باید شنبه‏ پس ‏از انتخابات، روز مهربانى و بردبارى باشد. چه طرف‌داران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهاى، از هرگونه رفتار و گفتار تحریك‏آمیز و بدگمانانه پرهیز كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: