• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-10985-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و شور/

29 اردیبهشت، بهترین فرصت برای نمایش اقتدار نظام اسلامی


امام جمعه قیدار تاکید کرد: امروز یک فرصت‏ بى‏بدیل دیگرى برای نمایش عزت، عظمت و اقتدار، سربلندى نظام و نمایش پیوند مبارک امت با ولایت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار، افزود: ملت بزرگ ایران، در طول نزدیک به چهار دهه از حیات پربار انقلاب اسلامى با حضور پرشور و آگاهانه در پاى صندوق‏هاى رأى، جلوه‏هاى زیبایى از شكوه جمهوریت و مردم‏سالارى دینى نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران را آفریدند و دشمنان را مایوس کردند.

 

وی با یادآوری اینکه دشمنان ما همیشه وقتی حضور مردم را در صحنه دیدند عقب‏نشینى كردند و این‏بار هم به لطف خدا، حضور حماسی مردم در پای صندق‌های رای بینى آنان را به خاك مذلت خواهد مالید، تصریح کرد: همه مردم و به‏ویژه جوانان باید كاملاً هشیار باشند. باید شنبه‏ پس ‏از انتخابات، روز مهربانى، برادری و بردبارى و صبوری باشد. چه طرف‌داران کاندیدایی که رای آورده و چه طرف‌دارن دیگر نامزدها متانت خودشان را حفظ و کاری نکنند که مایه سوء استفاده دشمنان باشد.

 

خطیب نمازجمعه قیدار از روز 30 اردیبهشت‌ماه به‌عنوان روز ملی جمعیت یاد کرد و گفت: میزان جمعیت هر جامعه‌ای یکی از شاخص‌های توانمندی آن جامعه محسوب می‌شود. در ایران سال‌هایی را مشاهده می‌کنیم که به علل مختلف، سیاست کلی کشور به سمت کاهش جمعیت متمایل بود که این مسئله می‌تواند کشور ایران را از جهات مختلف در معرض خطرات جدی و چه بسا جبران‌ناپذیری قرار دهد. رهبر معظم انقلاب طی سال‌های اخیر این مسئله را با جدیدت به مسئولان و ملت ایران بارها گوشزد کرده و خطرات تهدید نسل و راهکارهای افزایش جمعیت را به مناسبت‌های گوناگون بیان کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر در عملیات بیت‏المقدس، روز مقاومت، ایثار و پیروزى است، اظهار کرد: «آزادسازی خرمشهر» نماد نصرت الهى و شاه‌‏بیت مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران است. فتح خرمشهر برای همیشه اندیشه تسلط بر ایران را به زباله‏دان تاریخ فرستاد. حماسه ماندگار آزادى خرمشهر باید همچون آینه‏اى پیش روى ما و مسئولان، مبناى رفتار خویش باشد که در این صورت بی‌شک در هر عرصه‏اى پیروز خواهیم شد و اگر غفلت كنیم، باید طعم تلخ شكست را بچشیم.

 

امام جمعه قیدار در ادامه به آغاز محاصره اقتصادى جمهورى اسلامى ایران از سوى آمریكا اشاره و خاطرنشان کرد: تحریم اقتصادی یک تحفه الهی بود که اندیشه‌ها و افکار اندیشمندان ما را راه انداخت. امام راحل فرمودند تحریم اقتصادی هدیه‌ای آسمانی بود که ما را به سمت خودکفایی سوق داد. هدف دشمن در محاصره اقتصادی خسته‏کردن و جدا کردن مردم از نظام و بازگرداندن سلطه خود بر کشور و در نهایت زمین‏ زدن جمهورى اسلامى‏ بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: