• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-11185-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و شور/

خدشه در انتخابات، ممنوع است


امام جمعه زنجان گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم در خصوص انتخابات، فرمودند: رای مردم حق‌الناس و مورد قبول ملت است، پس وارد کردن خدشه در انتخابات، ممنوع است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زنجان، اظهار کرد: اول خردادماه سال ۵۹ سالروز آغاز محاصره اقتصادی ایران توسط دولت آمریکا است که این تنها اختصاص به یک روز ندارد، بلکه دشمنی آمریکا بیش از سه دهه است که به صورت آشکار و پنهان در حق ملت ایران مشهود و ملموس است؛ چراکه دولت آمریکا به خیال خود که با این محاصره می‌توانند ایران را وابسته خودشان کنند، اعمال کردند که ملت ایران در مقابل آنان مقاومت کردند و این اقدام تا به امروز ادامه دارد.

 

وی افزود: سوم خردادماه روز مقاومت نامیده شده است که در این روز، خرمشهر توسط رزمندگان اسلام آزاد شد. در ۳۱ شهریورماه سال ۵۹ ابرقدرت‌های شرق و غرب با علم کردن صدام در منطقه در صدد نابودی انقلاب اسلامی و دست بافتن به کشورمان بودند. خرمشهر جزو نقاط اول مورد تصرف در شروع جنگ هشت ساله بود که مورد تهاجم دشمنان قرار گرفت که در نهایت رزمندگان اسلام با نیروی توکل بر خداوند مقابل آنان ایستاند و پیروز شدند.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: ۴ خردادماه روز مقاومت و پایداری دزفول است، در بین ۲۸ شهر مورد تهاجم دشمنان در طول جنگ تحمیلی، دزفول از جایگاه ویژه‌ای در بحث مقاومت و پایداری مردمان برخوردار است و این در آمار شهدا و جانبازان این دیار محسوس است.

 

وی در ادامه به مقوله انتخابات اشاره کرد و گفت: در مدت چهار هفته گذشته مطالبی درباره انتخابات که همگی برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری بوده است بیان شده که همگی نشان از اهمیت و جایگاه انتخابات و مشارکت مردم دارد.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: چندی پیش طی دیدار مقام معظم رهبری با اقشار مختلف مردم، سخنان قابل تاملی از ایشان درباره انتخابات بیان شد که نخست به اهمیت انتخابات مربوط می‌شود. ایشان انتخابات روز جمعه را یک جشن ملی و یک حماسه بزرگ مردمی و جلوه‌ای از اندیشه نو و جذاب مردم‌سالاری اسلامی در مقابل دیدگان جهانیان خواندند و با تأکید بر لزوم حضور بسیار پرحجم مردم در پای صندوق‌ها فرمودند: روز جمعه هر فردی رأی بیاورد، برنده اصلی انتخابات، ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند.

 

وی تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، هر انتخاباتی که در دوره‌های مختلف برگزار می‌شود، در واقع صحنه درخشش ملت ایران و حماسه عظیم مردمی است که موجب افزایش عزت ملت و قدرت ملی می‌شود.

 

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، حضور مردم در صحنه و در پای صندوق‌های رأی حاوی دو پیام مهم است که اولین پیام حضور در انتخابات، «نشان دادن اعتماد و علاقه مردم به نظام جمهوری اسلامی» است و پیام دیگر آن، «نشان دادن زنده بودن و پای کار و مصمم بودن ملت ایران» است.

 

وی یادآور شد: انتخابات امروز عزم ملت ایران و دموکراسی حاکم بر کشورمان را به دنیا نشان می‌دهد؛ چراکه هر کس حق انتخاب آزاد دارد ولی باید حواس‌مان باشد که امروز روز رقابت است ولی فردا روز بعد از انتخابات روز رفاقت‌ها خواهد بود. پس طرف‌داران کاندیداها مورد منتخب در برگزاری جشن پیروزی و در مقابل طرف‌داران کاندیدایی که رای لازم برای انتخاب اخذ ننکرده‌اند مراقب رفتارشان باشند؛ چراکه هرکس وظیفه خود را انجام داده است و تنها عنایت و کمک خداوند متعال بوده که فردی منتخب ملت شود، پس لازم است با متانت شادی کنند؛ چراکه روز پس از انتخابات، روزمهربانی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: