• جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-11485-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

/جشن ملی، شادی و شور/

وقتی قرار است سرنوشت با دستان خودمان رقم بخورد


مردم زنجان از آغازین ساعات شروع رأی‌گیری، همانند سایر هم‌وطنان به پای صندوق‌های رأی آمدند تا بار دیگر حماسه را از نو تکرار کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امروز 29 اردیبهشت‌ماه است، همان روزی که از ماه‌ها قبل برای آمدنش لحظه‌شماری می‌کردیم تا یک‌بار دیگر به جهانیان ثابت کنیم که ایرانی هیچ‌گاه سرنوشت خود را به دست تقدیر نمی‌سپارد، چون تقدیری که امروز برایش رقم خورده و تجربه زندگی توأم را آرامش و امنیت را پشت سر می‌گذارد، حاصل خون هزاران شهید است.

 

حضور در انتخابات، افزون بر آنکه وظیفه‌ای سیاسی ـ اجتماعی است، تکلیف دینی و شرعی نیز به‌شمار می‌‌رود. بی‌شک، دین اسلام هرگز به ما اجازه نمی‌دهد به آینده خود و کشورمان بی‌اعتنا باشیم و از کنار هر اتفاق مهمی که در جامعه اسلامی روی می‌دهد، به سادگی عبور کنیم. پیشوایان دینی همواره کوشیده‌اند مسلمانان در برابر تحولات سیاسی و اجتماعی زمان خود، حساس باشند، ازاین رو، آن‌ها را به حضور و مشارکت در فعالیت‌ها تشویق کرده‌اند.

 

امروز بر حسب وظیفه اطلاع‌رسانی که بر عهده داریم، سری به شعب اخذ رأی در سطح شهر زدیم و به عینه دیدیم که اگر برخی مواقع نامزدهای انتخاباتی شعاری می‌دهند که قادر به تحقق کامل آن نیستند، اما مردم زمانی که شعار حضور می‌دهند، این حضور را به اثبات می‌رسانند و ما امروز این حقانیت را در صف‌های به هم پیوسته و طولانی تعیین سرنوشت مشاهده کردیم.

 

بی‌شک، حضور در انتخابات، اهمیت دادن به سرنوشت کشور است و برگزاری قانونی و سالم چنان که رویه چند دهه گذشته بوده است، همراه با مشارکت همه مردم موجب اعتماد به نفس در مردم و مسئولان برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت خواهد شد. انتخابات سرمایه اجتماعی عظیمی خلق می‌کند و اگر بر روال صحیح و قانونی خود برگزار شود، اقتدار، صلابت و همبستگی خاصی ایجاد می‌کند که موجب یاس و نا امیدی دشمنان نظام خواهد شد.

 

مردم زنجان به این نکته مهم آگاه‌اند که انتخابات یکی از مهم‌ترین امور امروز جامعه ما است و به تعبیری شب قدر نظام جمهوری اسلامی ایران است. خواه این انتخابات در قالب انتخابات ریاست‌جمهوری باشد و چه در قالب شوراهای اسلامی شهر و روستا، سرنوشت نظام به این انتخاب‌ها وابسته است و ما وظیفه ‌داریم از این نظام محافظت کنیم.

 

به گزارش ایسنا، طبق اطلاعیه شماره 29 ستاد انتخابات کشور و با توجه به گزارش‌های دریافتی از حوزه‌های انتخابی کشور مبنی بر درخواست تمدید مدت زمان اخذ رأی و نظر به موافقت وزیر کشور، زمان اخذ رأی در انتخابات ریاست‌جمهوری به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت 20 در سراسر کشور تمدید شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: