• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-10214-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رتبه بیستم تولید علم کشور از آن دانشگاه زنجان شد


با اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر در تولید علم کشور مشخص شد و جایگاه بیستم تولید علم کشور از آن دانشگاه زنجان شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بر اساس آمارهای پایگاه اسکوپوس تعداد مدارک منتشر شده از سوی محققان ایرانی در سال 2016 از مرز 50 هزار مقاله گذشته است و 45 دانشگاه‌ کشور دارای بیشترین تولیدات علمی هستند که از ایران در سال 2016 میلادی در این پایگاه 50236 مدرک نمایه‌سازی شده است.

 

همچنین در سال 2015 میلادی تعداد مدارک 43620 مورد بوده است و بنابراین در سال 2016 نسبت به سال 2015 میلادی کمیت تولید علم کشور از یک رشد 15.2 درصد برخوردار بوده است.

 

بر اساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی اسکوپوس در سال 2016 میلادی، در بین دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور به ترتیب دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز، کرمانشاه، جندی شاپور، مازندران، بقیة‌الله، همدان و کرمان بیشترین میزان کمیت تولید علم کشور را تولید کرده‌اند.

 

در بین دانشگاه‌های جامع کشور به ترتیب دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، خواجه نصیرالدین طوسی، گیلان، شهید باهنر کرمان، کاشان، ارومیه، رازی، سمنان، بوعلی‌سینا، شهید چمران اهواز، یزد، مازندران، شهرکرد، زنجان و خوارزمی بیشترین مقالات را در مجلات نمایه شده در اسکوپوس در سال 2016 میلادی تولید کرده‌اند. همچنین در سال 2016میلادی، در بین دانشگاه‌های صنعتی کشور به ترتیب دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، صنعتی اصفهان، علم و صنعت ایران، صنعتی نوشیروانی بابل و مالک‌اشتر بیشترین تعداد مقالات را تولید کرده‌اند.

 

در سال 2016، در بین دانشگاه‌های غیرمتمرکز کشور به ترتیب دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام‌نور بیشترین میزان کمیت تولید را مبتنی بر مجلات نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس تولید کرده‌اند.

 

در سال 2016، در بین موسسات پژوهشی کشور به ترتیب پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، جهاد‌دانشگاهی و موسسه پاستور ایران بیشترین کمیت تولید علم در پایگاه اسکوپوس را داشته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: