• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1785-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان خبر داد:

ارسال شکایت کاندیداهای شورای شهر زنجان به هیئت نظارت استان


فرماندار شهرستان زنجان از ارسال شکایت کاندیداهای شورای شهر زنجان به هیئت نظارت استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، رسول بیات با بیان اینکه برخی کاندیداها اعتراض و شکایت خود را در خصوص نتایج انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر زنجان ارائه کرده‌اند، اظهار کرد: در شهر زنجان 35 نفر از کاندیداها نسبت به انتخابات شورای اسلامی شهر اعتراض داشتند که در حال حاضر شکایت‌های این افراد از سوی هیئت اجرایی و نظارت بررسی شده و برای رسیدگی و پیگیری نهایی به هیئت نظارت استان زنجان ارسال شده و هم‌اکنون نیز روند قانونی خود را طی می‌کند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از کاندیداها اعتراض خود را به صورت کتبی و قانونی به هیئت نظارت ارائه کرده‌اند، تصریح کرد: کاندیداها پس از گذشت دو روز از انتشار رسمی آرای انتخابات شورای اسلامی شهر، باید اعتراض خود را به صورت قانونی ارائه می‌دانند که متاسفانه امروز برخی کاندیداها خارج از قانون اقدام می‌کنند، به طوری که حرکت تجمعی آنان فراقانونی و یا عبور از قانون بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: تعداد آرای صحیح انتخابات این دوره شوراهای اسلامی شهر زنجان 16 هزار و 972 مورد بوده است.

 

بیات با اشاره به اینکه سجاد خدایی با کسب 14 هزار و 979 رای بیشترین میزان رای را کسب کرده است، یادآور شد: امامعلی دادخواه با 14 هزارو 916 رای، کاظم افشارچی با 12 هزار و 757 رای و احمد نصیری با 12 هزارو 583 رای به ترتیب جایگاه دوم، سوم و چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

 

فرماندار شهرستان زنجان، محمدمسعود مرادخانی را با 11 هزار و 234 رای، اسماعیل دویران با 11 هزارو 224 رای و سید رحمان احمدی با 11 هزار و 172 رای را به ترتیب جزو نفرات پنجم تا هفتم برشمرد و افزود: حمیدرضا حمیدی و عباس راشاد به ترتیب 11 هزار و 132 رای و 10 هزار و 868 رای را کسب کرده‌اند.

 

بیات در ادامه، به میزان آرای کاندیداهای ریاست‌جمهوری در سطح شهرستان زنجان اشاره کرد و گفت: از مجموع 249 هزار و 402 رای ماخوذه، حسن روحانی 122 هزار و 586 رای و سید ابراهیم رئیسی نیز 120 هزار و 557 رای را در سطح شهرستان زنجان کسب کردند.

 

بیات تصریح کرد: سید مصطفی میرسلیم 4 هزار و 856 رای و سید مصطفی هاشمی طباء هزار و 403 رای را در شهرستان زنجان به دست آوردند.

 

وی همچنین با اشاره به میزان آرای انتخابات ریاست‌جمهوری در سطح شهر زنجان، گفت: در شهر زنجان، حسن روحانی با کسب 106 هزار و 838 رای، 55 درصد آرا و سید ابراهیم رئیسی 43 درصد آرا، سید مصطفی میرسلیم 2 درصد و سید مصطفی هاشمی طباء نیز یک درصد آراء را کسب کردند.

 

فرماندار شهرستان زنجان خاطرنشان کرد: در روند و فرآیند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری هیچ‌گونه شکایتی به ما ارسال نشده و این انتخابات از سوی هیئت اجرایی و نظارت کاملا تایید شده است.

 

بیات یادآور شد: میزان مشارکت شهروندان زنجانی در پنجمین دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری 69 درصد بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: