• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-986-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

آموزش‌های مهارتی گامی برای پرورش استعدادهای کارآفرینانه است


استاندار زنجان گفت: یکی از راه‌هایی که می‌تواند بخشی از بیکاری را حل کند آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از طریق مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای است و آموزش‌های ارائه شده در این مراکز به نوعی پروش استعدادهای کارآفرینی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله‌ درویش‌‌امیری ظهر امروز و در حاشیه بازدید از کارگاه‌های مرکز آموزش فنی‌ و حرفه‌ای استان زنجان اظهار کرد: تصور نکنیم در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای هزینه می‌کنیم، سرمایه‌گذاری در این حوزه عین سود و کمک به سرمایه ملی است، زیرا اگر نیروی مهارت دیده را در بخش تولید به کار بگیریم باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت تولیدات خواهد شد.

 

وی افزود: افرادی که آموزش‌های بلندمدت مهارت‌آموزی را طی می‌کنند باید در اولویت جذب نیروی کار جدید در کارگاه‌های تولیدی قرار بگیرند و این مسئله در دستور کار شورای اشتغال قرار می‌گیرد.

 

درویش‌امیری تاکید کرد: یکی از معضلات کشور بیکاری است و باید همه دست به دست هم دهیم تا این مشکل حل شود، یکی از راه‌هایی که می‌تواند بخشی از بیکاری را حل کند آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار از طریق مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای است و آموزش‌های ارائه شده در این مراکز به نوعی پروش استعدادهای کارآفرینی است.

 

استاندار زنجان گفت: آموزش فنی و حرفه‌ای بخشی از تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است و خدمات سازمان فنی و حرفه‌ای بخشی از سیاست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی است که این مسئله باید گسترش پیدا کرده و بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

 

در ادامه، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز گفت: 114 کارگاه آموزشی در سطح استان مشغول ارائه آموزش‌های مهارتی هستند.

 

محمدرضا انصاری اظهار کرد: در حال حاضر 114 کارگاه آموزشی در 14 مرکز و 210 تیم سیار در زمینه ارائه آموزش‌های مهارتی در سطح استان زنجان فعالیت دارند.

 

انصاری با اشاره به اینکه سالانه بالغ بر 3 میلیون و 700 هزار نفر ساعت در سطح استان زنجان تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌گیرند، تصریح کرد: بر اساس زیرساخت‌های موجود، در سال‌جاری این میزان به 4 میلیون و 200 هزار نفر تعهد ساعت آموزشی افزایش پیدا کرده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: عرضه‌محور بودن آموزش‌های مهارتی مغایر با سیاست اجرای آموزش‌های غیررسمی است و در همین راستا یک طرح پژوهشی با دانشگاه زنجان در رابطه با نیازسنجی آموزش‌های مهارتی و بر اساس سند آمایش‌های استان انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: