• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1885-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان در اختتامیه مسابقات مناظره دانشجویان؛

اولویت امروز، یاری رساندن به دولت برای خدمت به مردم است


معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان تاکید کرد: انتخابات 29 اردیبهشت با حضور پرشور مردم به حماسه‌ای دیگر تبدیل و نتایج انتخابات نیز مشخص شد و امروز همه باید با همدلی و برای خدمت به مردم، دست یاری به دولت دهیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی ظهر امروز در آیین اختتامیه مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران (نشان خواجه نصیر طوسی) در زنجان، اظهار کرد: واژه «جمهوریت» بعد مهمی در نظام اسلامی بوده و سبب شده است که همه افرادی که در قوای مقننه و مجریه هستند، هر چهار سال یک‌بار در معرض رای‌گیری قرار گیرند و این را تجربه بشری با عنوان دموکراسی ثابت کرده است.

 

وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه همدیگر را تحمل کنیم و این مهم باید در سطح جامعه تمرین شود، ادامه داد: مسابقات مناظره دانشجویان، گامی مهم برای فرهنگ‌سازی در این حوزه است و توصیه می کنم کسانی که قصد حضور در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی را دارند از نزدیک این رویداد را تجربه کنند و افرادی که امکان و زمان حضور در این جلسات و مناظرات را ندارند می‌توانند با دیدن فیلم‌ها و مستندات آن، هر آنچه را که لازم است را فراگیرند.

 

موسوی با بیان اینکه برای رسیدن به مقاصد سیاسی، برخی با انشقاق‌سازی، جو جامعه را متشنج می‌کنند، خاطرنشان کرد: این موارد اتفاق می‌افتد چون برخی نمی‌توانند در مناظرات از اهداف و برنامه‌های خود به درستی سخن بگویند و امیدواریم که جامعه به سمتی حرکت کند که افراد برجسته که قصد حضور در جایگاه‌هایی را دارند، فارغ از بداخلاقی‌ها و بدون تخریب فرد مقابل بتوانند دیدگاه‌ها و برنامه‌های خود را اثبات کنند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه برخی‌ سیاه‌نمایی‌هایی رسانه‌ای در رابطه با سند ۲۰۳۰ با اهداف انتخاباتی در هفته‌های اخیر صورت گرفته است، یادآور شد: اگر بتوانیم خوب مناظره کنیم و از اهداف و برنامه‌های‌مان در این مناظرات سخن بگوییم دیگر ماجرایی مانند آنچه که در رابطه با سند ۲۰۳۰ پیش آمد، اتفاق نمی‌افتد که بخواهیم برای حذف رقیب به هر شیوه‌ای متوسل شویم.

 

وی تصریح کرد: امیدواریم این فرهنگ‌سازی و آموزش‌ها در سطح جامعه رسوخ پیدا کند و همه در جامعه بتوانند افکار مخالف را تحمل کنند و با یکدیگر به تعامل بپردازنند و باید این مهم در جامعه نهادینه شود.

 

در ادامه این مراسم، رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز با بیان اینکه با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری در موضوع کرسی‌های آزاداندیشی، هنوز در این حوزه با دورنمای تصویر شده توسط ایشان فاصله زیادی داریم، خاطرنشان کرد: اگر هنوز در این بخش موفق عمل نکرده‌ایم؛ به این خاطر است که هنوز یاد نگرفته‌ایم که چگونه با یکدیگر گفت‌وگو کنیم. در واقع با برگزاری مسابقات ملی مناظره می‌توان اصول گفت‌وگو و تحمل تفکر مخالف را در دانشجویان بالا برد و از این‌رو معتقدیم طراحی و اجرای مسابقات ملی مناظره دانشجویان توسط جهاددانشگاهی، گامی جدی در راستای تحقق این مهم است.

 

مهدی عباسی تا‌کید کرد: برای پیشرفت کشور باید چگونه صحبت کردن و نقد سالم برای حل معضلات و چالش‌های موجود در جامعه را بیاموزیم و با برگزاری این مناظرات می‌توان به منویات مقام معظم رهبری در ترویج گفتمان آزاداندیشی در فضاهای علمی، جامه عمل پوشاند.

 

وی با بیان اینکه استان زنجان همواره در مرحله کشوری مسابقات ملی مناظره به‌صورت شایسته‌ای حضور پیدا کرده و تیم‌های استان زنجان در هنگام حضور در مسابقات ملی، حرفی برای گفتن دارند، ادامه داد: از دانشجویان حاضر در مسابقات این دوره انتظار داریم که بتوانند در مرحله نهایی مسابقات کشوری، رتبه اول کشوری را کسب کنند.

 

در ادامه، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان نیز گفت: مناظره و مباحثه از جمله آموزش‌هایی است که در سیستم‌های آموزشی پیشرفته به دانشجویان آموخته می‌شود؛ چرا که این دانشجویان هستند که در آینده نزدیک زمام امور کشور را در دست خواهند گرفت.

 

علیرضا بیگلری ادامه داد: اینکه نمی‌توانیم در مشکلات اجتماعی، درون‌سازمانی، مشکلات کلان و فراملی و بین‌المللی بحثی را پیش ببریم و از حقی دفاع کنیم به این دلیل است که مناظره و مباحثه به ما آموزش داده نشده است.

 

وی افزود: در حال حاضر حرکت خوبی در کشور آغاز شده و باید توجه داشت که فعالیت در این زمینه کار زیادی را می‌طلبد و امیدواریم با به نتیجه رسیدن این آموزش‌ها در آینده شاهد ایرانی آبادتر با نسل جدید باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: