• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

از واردکننده به صادرکننده فولاد تبدیل شده‌ایم


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سه سال اخیر از واردکننده فولاد به صادر کننده آن تبدیل شده‌ایم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا نعمت‌زاده صبح امروز در بازدید از واحد صنعتی نورد فولادکاران افق ابهر اظهار کرد: با تولید محصولات این واحد صنعتی، کشور خودکفا خواهد شد و تولید ملی افزایش و اشتغال برای جوانان ایجاد می‌شود. همچنین تولیدات واحد نورد فولادکاران افق ابهر موجب تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دستی این بخش در کشور می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه صنعت در مجموع یک فعالیت بسیار پیچیده‌ است، خاطرنشان کرد: هر صنعت مجموعه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها و مدیریت‌ها است و صنعت‌گر باید در همه بخش‌‌ها چه در بخش خرید و فروش به کیفیت و بازاریابی محصولات توجه خاصی داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه تکمیل زنجیره صنعت فولاد کشور یکی از برنامه‌های مورد نظر ما در ابتدای کار بوده است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر توجه به زنجیره ارزش تولید، تاکید داشتند و حتی این مهم در برنامه‌های ستاد اقتصاد مقاومتی نیز گنجانده شده است.

 

نعمت‌‌زاده یادآور شد: کشور طی سه سال اخیر از واردکننده فولاد به صادرکننده این محصول تبدیل شده است و طی سه ماه آینده، سه یا چهار واحد تولیدی آهن اسفنجی در کشور افتتاح خواهد شد تا این زنجیره تکمیل شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: باید به جای صادرات سنگ‌آهن خام، محصولات فرآوری شده آن را صادر کرد و باید ایران به کشور صادرکننده فولاد و صنایع پایین‌دست آن تبدیل شود و خواست دولت بر این است که بخش خصوصی امور اجرایی و تولیدی کشور را به دست گیرد.

 

در ادامه مدیرعامل شرکت نورد فولادکاران افق ابهر اظهار کرد: با تولید مفتول طی پنج ماه گذشته در این شرکت، واردات مفتول از کشورهای خارجی قطع شده است.

 

مصطفی باقرزاده ادامه داد: در حال حاضر این شرکت امکان صادرات میلگرد و الکترود و نیز رقابت با کشورهای چین و آمریکا در منطقه ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه شرکت نورد فولادکاران در طول پنج ماه به ظرفیت کامل دست یافته است، افزود: این واحد بیش از 600 نفر پرسنل دارد و میزان مواد اولیه مورد نیاز شرکت نورد فولادکاران افق ابهر 60 هزار تن است که توسط خود شرکت تولید می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع میلگرد، میله و مفتول فولادی با ظرفیت 299 هزار تن در سال است، این محصولات در همه صنایع کاربرد دارد. تولیدات این واحد شامل آلیاژ ویژه مورد استفاده در تولید الکترودهای جوشکاری است که علاوه بر تامین مواد اولیه واحدهای تولیدکننده الکترود در داخل کشور، امکان صادرات را نیز دارد.

 

زمان آغاز اجرای این طرح در سال 91 بوده که نورد فولادکاران در سال 95 به بهره‌برداری رسید. این واحد در زمینی به مساحت 100 هزار مترمربع و زیربنای 35 هزار مترمربع راه‌اندازی شده است. تکنولوژی ماشین‌آلات شرکت نورد فولادکاران افق ابهر متعلق به کشور چین است. این شرکت برای 119 نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی داشته است.

 

مجموع سرمایه‌گذاری ثابت صورت گرفته در واحد مذکور شامل یک‌هزار و 420 میلیارد ریال است که بالغ بر 200 میلیارد ریال هم برای تامین سرمایه ثابت مورد نیاز خود از بانک صنعت و معدن تسهیلات دریافت کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: