• پنجشنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-4384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صنعت زنجان رو به رشد است


وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع صنعت در استان زنجان رو به رشد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در حاشیه افتتاح شرکت پویا ریس ابهر، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز از واحدهای مختلفی در استان زنجان بازدید کردیم که واحدهای بسیار خوبی در بخش صنعت بودند. همچنین در حال حاضر شاهد تکمیل واحد پویا ریس در شهرستان ابهر هستیم که انواع نخ پنبه و پلی‌استر را تولید می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: امروز شاهد اعتماد بخش خصوصی به سیاست‌های دولت و سرمایه‌گذاری آن‌ها هستیم و روند سرمایه‌گذاری‌های جدید روز به روز در کشور سریع‌تر پیش می‌رود.

 

وی، صنعت زنجان را رو به رشد دانست و خاطرنشان کرد: جا دارد که از مسئولان استان زنجان به دلیل تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری قدردانی کرد و خوشبختانه موضوع صنعت در این استان رو به رشد است.

 

نعمت‌زاده افزود: استان زنجان با توجه به نزدیکی به مرکز می‌تواند مکمل سایر بخش‌ها شود و صنایع نساجی در استان به ویژه شهرستان ابهر سابقه خوبی داشته و امیدواریم شاهد توسعه این واحدها و واحد پویا ریس باشیم.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر بخشی از نخ مصرفی صنایع نساجی از خارج از کشور وارد می‌شود و مشکلی در زمینه پنبه در کشور وجود دارد، به طوری که متاسفانه تولید پنبه طی 10 تا 15 سال گذشته در کشور کاهش یافته است و اخیرا وزارت جهادکشاورزی پیگیر توسعه کشت پنبه شده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: باید سالانه 100 تا 120 هزار تن پنبه وارد کشور کرد و در حال حاضر در شرف رفع محدودیت‌ها و موانع موجود در حوزه پنبه هستیم.

 

نعمت‌زاده ادامه داد: در صورت رفع موانع از همه ظرفیت‌های صنعت نساجی استفاده می‌شود و در حوزه صنایع کوچک و متوسط همچون سال گذشته با کمک سیستم بانکی کار را دنبال خواهیم کرد و امیدواریم سامانه مربوط به این کار راه‌اندازی شود تا واحدها بتوانند درخواست‌های خود را ارائه بدهند و به آن‌هایی که مشکل مالی دارند کمک شود.

 

وی افزود: صنایع بزرگ هم بنا به مورد با مراجعه به منابع بانکی یا منابع خارجی دنبال کار خودشان باشند ولی پیشنهاد ما این است که تا آنجایی که می‌توانند متکی به منابع خودمان برای سرمایه‌گذاری باشند.

 

این مسئول در رابطه با صنایع پاک، گفت: صنعت ریسندگی خود جزو صنایع پاک است و عمده صنایع‌مان پاک هستند. همچنین سازمان حفاظت محیط زیست تعاریفی در رابطه با کاهش مصرف انرژی و کاهش آلایندگی برای واحدهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، تعیین کرده است که روز به روز بر تعداد این واحدها که این تعاریف را رعایت می‌کنند، افزوده می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: