• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه علمیه قم:

ماه مبارک رمضان فرصت رسیدن انسان به غایت الهی است


استاد حوزه علمیه قم گفت: ماه مبارک رمضان فرصت رسیدن انسان به غایت الهی است و باید با همه وجود از این فرصت استفاده کنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله فروغی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدای متعال است و در این ماه انسان سعادتمند کسی است که در زندگی‌اش به خیر و برکت رسیده و مغفرت الهی را شامل حال خود کند.

 

آیت‌الله فروغی تصریح کرد: همه عبادات دارای اسرار الهی هستند و باید در همه حال به ویژه ماه مبارک رمضان به این اسرار اهتمام جدی داشته باشیم تا بتوانیم بهره کافی از عبادات خود را ببریم.

 

وی افزود: انسان متقی عظمت خدا را با تمام وجود درک کرده و هر چه به جز خدا در نظر و چشم او حقیر و ناچیز است و زمانی می‌توان به این مرتبه رسید که عبادات ما رنگ و بوی خدایی داشته باشد.

 

آیت‌الله فروغی با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان فرصت رسیدن انسان به غایت الهی است، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این مرحله باید از رذایل اخلاقی هجرت کنیم، زیرا اگر در دل حسد، طمع و سایر پلیدی‌ها باشد نمی‌توانیم آن‌طور که شایسته است در زمینه خیر و نیکی گام برداریم.

 

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه هجرت، از مواردی است که خدای متعال بر آن در قرآن کریم اشاره کرده است، تاکید کرد: این هجرت، هجرت فیزیکی و جابه‌جایی مکانی نیست، بلکه منظور هجرت از پلیدی‌ها و زشتی‌ها است تا مصداق مهاجرو الی الله باشد در این صورت است که می‌تواند از بندگان خاص خدای متعال باشد و ماه مبارک رمضان فرصتی برای توجه جدی به این مسئله است.

 

آیت‌الله فروغی با تاکید بر اینکه باید مراقب خودبزرگ‌بینی در برابر اعمال نیک خود باشیم، گفت: انسان مومن به حدی از معرفت می‌رسد که طبق خطبه متقین مولای متقیان گویی می‌تواند بهشت و بهشتیان را ببیند و اگر اجل معین آن‌ها نبود، از شوق رسیدن به لقای الهی لحظه‌ای در کالبد جسم دنیوی خود تحمل ماندن نداشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: