• یکشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3085-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

امام جمعه خرم‌دره:

اعتقاد قلبی به ولایت‌فقیه، تحمل مشکلات را آسان می‌کند


امام جمعه خرم‌دره گفت: اعتقاد قلبی مردم به ولایت‌فقیه باعث شد مردم همواره در حل مشکلات کوشا باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در مراسم گرامی‌داشت ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) که در مسجد جامع خرم‌دره برگزار شد با بیان اینکه دین اسلام کامل‌ترین دین الهی و پایان‌بخش شرایع دیگر است، تصریح کرد: دین مبین اسلام برای تمام زندگی بشریت و حکومت برنامه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه خداوند متعال توسط پیامبرش قرآن را برای راهنمایی بشر فرستاد و به بشر درس زندگی آموخت، یادآور شد: در دین مبین اسلام علاوه بر اینکه تزکیه نفوس و تعلیم بر عهده پیامبر است حکومت نیز بر عهده پیامبر است.

 

حسینی با اشاره به اینکه حکومت ما مشروعیت خود را از خدا گرفته است، تصریح کرد: بنا به آموزه‌های اسلامی در زمان غیبت باید به مراجع رجوع کرد که در راس مراجع ولی‌فقیه قرار دارد که عالم به زمان است و دچار اشتباه نمی‌شود.

 

امام جمعه خرم‌دره با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در یکی از کتاب‌های‌شان نوشته‌اند آنچه در اسلام حکومت می‌کند فقاهت و عدالت است، تصریح کرد: بنا به تعبیر دیگر حاکم و ولی‌امر مردم در اسلام قانون الهی است نه شخص خاص، زیرا فقیه تافته جدا بافته از مردم نیست، بلکه او نیز همانند یکی از مردم موظف به رعایت احکام و قوانین الهی است.

 

این مسئول با اشاره اینکه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در طول چندین سال گذشته از انقلاب، در سخت‌ترین گرداب‌ها کشور را چنان هدایت کردند که از کوچک‌ترین گزندی در امان ماند، اظهار کرد: اعتقاد قلبی مردم به ولایت‌فقیه نیز باعث شد مردم همواره در حل مشکلات کوشا باشند.

 

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) یکی از بهترین ایده‌پردازان و تئوریسین‌های قرون اخیر است که نظریه‌های‌شان حیرت جهانیان را برانگیخت، اظهار کرد: در کنار این امر، پیش‌بینی امام راحل از فروپاشی شوروی سابق که کمتر کسی فکر آن را می‌کرد باعث شد همه پیش‌گویان جهان انگشت به دهان بمانند.

 

حسینی، قاطعیت، درایت، تیزبینی، ساده‌زیستی و اخلاص را از مهم‌ترین ویژگی‌های بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امام راحل همواره نسبت به مستکبران دافعه و نسبت به مظلومان و مستمندان جاذبه داشتند و همواره یار و یاور مظلومان در سراسر جهان بودند برای همین امام همواره بر قلوب جهانیان حکومت می‌کردند.

 

وی با اشاره به اینکه برجام برای ما امنیت را به ارمغان نیاورد، اظهار کرد: آنچه امنیت و آسایش ملت ایران را تضمین کرده است خون پاک هزاران شهید گلگون‌کفن و حضور همیشگی مردم در تمام صحنه‌ها مانند انتخابات است.

 

امام جمعه خرم‌دره با بیان اینکه انتخابات تمام شده و مردم با حضور خود دولت را تعیین کردند، تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و برای پیشبرد امور کشور به دولت کمک کنیم. در مقابل دولت نیز باید تلاش کند جواب اعتماد مردم را داده و در دستگیری از نیازمندان ثابت‌قدم باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در برهه فعلی نیز اگر مردم سخت‌ترین مشکلات را تحمل می‌کنند و تحریم، آن‌ها را به تسلیم وادار نکرده است به این علت است که مقام معظم رهبری را قبول و به راه ایشان اعتقاد دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: