• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13114-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان همچنان در زمره برترین دانشمندان کشور


بر اساس نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دکتر مهرداد حمیدی استاد دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان همچنان در زمره برترین دانشمندان کشور حضور دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بر طبق نتایج جدید رتبه‌بندی دانشمندان، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر دنیا مربوط به ماه می سال ۲۰۱۷ میلادی نظام رتبه‌بندی ESI ا علام شد.

 

در نتایج اخیر این نظام رتبه‌بندی معتبر بین‌المللی، تعداد دانشمندان برتر علوم‌پزشکی کشور که در گروه یک درصد دانشمندان پر استناد دنیا قرار گرفته‌اند به ۴۲ نفر افزایش یافته است.

 

سهم دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور از این دانشمندان، شامل ۲۲ نفر از دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، چهار نفر از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تبریز و بقیه‌الله، ۳ نفر از دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، ۲ نفر از هر یک از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی اصفهان و شیراز و یک نفر از هر یک از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی شهید بهشتی، ایران، مازندران، زنجان و اراک است. بر اساس نتایجی که گروه علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت استخراج کرده است در رتبه‌بندی اخیر، دکتر مصطفی قانعی از دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله، دکتر وفا رحیمی موقر و محمدعلی صحرائیان از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر بابک عشرتی از دانشگاه علوم پزشکی اراک و دکتر محمدتقی هدایتی از دانشگاه علوم‌پزشکی مازندران برای اولین بار به جمع دانشمندان یک درصد برتر پراستناد کشور پیوستند.

 

مبنای این رتبه‌بندی گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک درصد مقالات دارای بیشترین استنادات در پایگاه اطلاعاتی ISI Web Sciences  در فاصله ۱۰ سال و دو ماه از اول ژانویه ۲۰۰۷ تا  ۲۸ فوریه ۲۰۱۷ بوده و اطلاعات آن هر دو ماه یک‌بار روزآمد می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: