• پنجشنبه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13714-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

تا سال 99 محقق می‌شود؛

راه‌اندازی مرکز تحقیق و پژوهش سرطان در زنجان


مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه زنجان گفت: از برنامه‌های سازمان یافته مهرانه برای مبارزه با غول سرطان؛ راه‌اندازی مرکز تحقیق و پژوهش در حوزه سرطان تا سال 99 است.

 

اصغر وثوق در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به هدف‌گذاری دست‌اندرکاران و متخصصان این مجموعه برای گام برداشتن در مسیر پیشگیری از ابتلا به سرطان، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا داریم اواخر سال 98 یا ابتدای سال 99 مرکز تحقیقات و پژوهش در حوزه بیماری سرطان را راه‌اندازی کنیم.

 

وی بر لزوم بهره‌مندی از تخصص‌ها و دانش‌های اساتید و متخصصان امر برای پیشبرد اهداف و خدمت‌رسانی به مردم تاکید کرد و گفت: این مرکز بر روی انواع سرطان‌های موجود در استان تحقیق خواهد کرد و به بررسی این موضوع خواهد پرداخت که چرا برخی از سرطان‌ها در استان کم و برخی دیگر به میزان زیادی دیده می‌شود.

 

مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه خاطرنشان کرد: مهرانه متخصصین یاری‌دهنده در این امر را استخدام می‌کند و به عوامل افزایش و یا کاهش انواع سرطا‌ن‌ها در استان خواهد پرداخت و بعد از دریافت اطلاعات جامع در این زمینه در جهت پیشگیری و آموزش و فرهنگ‌سازی این عوامل در میان مردم خواهد پرداخت.

 

وثوق خاطرنشان کرد: تحقیقات زیرساخت‌های خاص خود را دارد و این مهم برای علت‌یابی عوامل ایجاد بیماری‌های سرطان در استان است و از همین منظر است که لزوم تحقیقات در این زمینه دیده می‌شود؛ چرا که باید این کارها مبنای علمی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: