• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3385-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب کشور:

رسالت اصلی پدافند هوایی، ایجاد امنیت پایدار در کشور است


فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب کشور گفت: رسالت اصلی پدافند هوایی، ایجاد امنیت پایدار در کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی استانداری زنجان، امیر سرتیپ دوم ملک علی اسدی فرد در دیدار با استاندار زنجان با بیان اینکه فضای جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین فضای منطقه خاورمیانه به‌شمار می‌آید، اظهار کرد: ایجاد امنیت پایدار و حفاظت از آسمان کشور، رسالت اصلی پدافند هوایی است.

 

وی تصریح کرد: نیروهای پدافند هوایی به صورت شبانه‌روزی مرزهای کشور را تحت کنترل خود دارند.

 

این مسئول با بیان اینکه 9 منطقه پدافند هوایی در نقاط مختلف کشور فعال است، ادامه داد: کنترل هواپیماهای تجاری و مسافری و کنترل هواپیماهای جنگی از ماموریت‌های اصلی پدافند هوایی به‌شمار می‌آید.

 

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب کشور یادآور شد: افزایش توان دفاعی و نیز تقویت و استقرار سامانه‌های دفاعی پدافندی از اهمیت ویژه‌‌ای برخوردار است.

 

استاندار زنجان نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورمان از قدرت دفاعی و امنیتی بالایی برخوردار است، افزود: امروز با آمادگی کامل پدافند هوایی شمال‌غرب کشور، ایران جزو کشورهای امن، مقتدر و باثبات در منطقه خاورمیانه به‌شمار می‌آید.

 

اسدالله درویش‌امیری اظهار کرد: در ایران علاوه بر حفاظت از مرزهای زمینی و دریایی، باید از مرزهای هوایی نیز صیانت شود که این مسئولیت خطیر بر عهده نیروهای پدافند هوایی کشور است.

 

وی با تاکید بر اینکه پدافند هوایی کشور، پس از پیروزی انقلاب اسلامی در تامین امنیت کشور، کارنامه درخشانی داشته است، ادامه داد: به دلیل شرایط حاکم بر منطقه خاورمیانه، باید در جهت اجرای سیاست‌ها و تقویت پدافند هوایی تلاش ویژه‌ای کرد، اگر چه امروز نیز کشور از قدرت دفاعی و امنیتی بالایی برخوردار است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان تصریح کرد: پدافند هوایی، وظیفه حفظ و حراست از آسمان کشور را به عهده دارد که در این میان اقتدار نیروهای مسلح موجب شده امنیت پایدار در سطح کشور را شاهد باشیم.

 

استاندار زنجان یادآور شد: زنجان جزو استان‌های مرزی نیست و در منطقه مرکزی ایران واقع شده و از استان‌های امن کشور محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: