• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3885-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

شهدا تمام‌قد با اعتقادات‌شان در میدان مبارزه حاضر شدند


وقتی وصیت‌نامه شهدا را مرور می‌کنیم چند نکته رخ‌نمایی می‌کند، اعتقادات و باورهای دینی رمز ماندگاری، شجاعت و اقتدار شهدا بوده است که با آن در برابر دشمن مقاومت کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جوانی مهم‌ترین دوران زندگی افراد تلقی می‌شود دورانی که اعتقادات دینی و مذهبی در شخص ریشه دوانیده و وی به‌سمت اعتقادات خود روانه می‌شود.

 

دوران انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع‌مقدس مقطعی از تاریخ بوده که در آن جوانانی پا به عرصه گذاشتند که معنویت و اعتقاد راستین به خداوند تمام وحودشان را فرا گرفته بود، به طوری که شهید مختار اشکانی در وصیت‌نامه خود با تمام باورهایش وصیت می‌کند و می‌‌نویسد: بعد از من سنگر مرا خالى نگذاريد و در مسجدها دعاى كميل و دعاى توسل را به پا كنيد و اميدوارم در نمازتان كوشا باشيد كه ما هر چه داريم، از نماز داريم و در موقع دفن كردن، دست‌هاى مرا بيرون آوريد كه تا آن دنياطلبان بدانند كه با دست خالى از اين دنيا بيرون مى‌روم و تابوت مرا جاى بلند بگذاريد كه منافقان بدانند كه در راه خدا كشته شدم.

 

وصيت‌نامه:

 

بسم‌الله الرحمن الرحيم

 

يا ايها الذين امنوا لم تقولون ما لا تفعلون كبر مقتا عندالله ان تقولوا ما لا تفعلون (سوره صف آيه 2 و 3)

 

اى كساني كه ايمان آورديد، چرا چيزى به زبان مى‌گوييد و در مقابل عمل برخلاف آن انجام مى‌دهيد. بترسيد اين عمل كه سخنى بگوييد، برخلاف آن عمل كنيد. بسيار سخت خدا را به خشم و غضب مى‌آورد.

 

سلام عليكم:

 

رنج و گنج و غم و شادى جهان درگذر است. ‌عاقل آن است كه انديشه كند، پايان را با سلام به پيشگاه امام عصر حضرت مهدى (عج) و نايب بزرگوارش، حضرت امام خمينى زمان و موسى دوران، درهم كوبنده مستكبران و با سلام به تمام شهيدان راه حق و حقيقت از كربلاى حسين تا كربلاى خمينى كه با دادن خون عزيزشان، اين درخت پربار انقلاب اسلامى را آبيارى كردند و با آن زحمات طاقت فرسا اين انقلاب را به دست ما سپردند و ما هم با تمام سعى و كوشش و با دادن جانمان در راه تداوم اين راه كوشا باشيم و بايد با تمام قدرت و با تمام سعى و كوشش، اين انقلاب را به صاحب اصليش يعنى امام زمان برسانيم كه جوابگوى خون هزاران، هزار شهيد باشيم.

 

اما وصيت من به پدرم اين است:

 

اى پدر عزيزم! من در تمام عمرم نتوانستم، مقدارى از آن زحماتى كه براى من كشيدى و مرا به اين انقلاب و به اين مكتب الهى سپرده‌اى تا به حال نتوانستم، كارى چندانى در مقابل اين زحمات شما كرده باشم و خوشحالم از اين كه در راه خدا شهيد مى‌شوم كه براى آخرت چراغى باشم تا در روز قيامت در تاريكى نباشيم.

 

اى مادر عزيزم! نمى دانم با چه زبانى و با چه حرفى از زحمات شما تشكر كنم كه شما واقعا حقى در گردن من دارى و من در تمام عمرم نتوانستم، كار خيرى در مقابل شما بكنم كه شما در آن تاريكى شب و در گرماى تابستان و سرماى زمستان كه براى من زحمتى كشيده اى، من نتوانستم از زحمات شما تشكر كنم. اما به خود فخر مى‌كنم كه چنين مادرى در دنيا داشتم و به خود فخر مى‌كنم كه مرا آن چنان نصيحت كرده اى و آن چنان تربيت دادى و مرا به اين انقلاب سپرده اى و اميدوارم كه اجر شما را حضرت زينب (س) بدهد.

 

به گزارش ایسنا، شهید مختار اشکانی در سال 1343 در زنجان دیده به جهان گشود و در ۱۶ فروردین‌ماه سال ۶۴ در حالی ‌که ۲۱ سال سن داشت به درجه رفیع شهادت نایل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: