• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-1786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

عقد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم‌پایه زنجان و دانشگاه آخن آلمان


رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان گفت: تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم‌پایه زنجان و دانشگاه آخن آلمان امضا شد.

 

بابک کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان و انستیتو شیمی آلی دانشگاه آخن آلمان تفاهم‌نامه همکاری امضا شد، افزود: این همکاری در جهت گسترش همکاری‌های بین‌المللی صورت گرفته است و موجب انجام پروژه‌های مشترک بین دو دانشگاه و بالا رفتن ارتباطات علمی و تبادلات استاد و دانشجو بین دو دانشگاه خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه در سفر رسمی هیئت نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به کشور آلمان، 12 نفر از رؤسای دانشگاه‌ها و مرکز تحقیقاتی برتر کشور حضور به هم رسانیدند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم‌پایه زنجان یکی از اعضای این تیم بود که به دعوت موسسه تبادلات آکادمیک آلمان در افتتاح نخستین دفتر همکاری‌های علمی ایران در کشور آلمان حضور به هم رسانید و در جهت تسهیل این همکاری‌ها پیشگام شد.

 

کریمی با بیان اینکه اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان در ارتقای جایگاه دانشگاه نقش موثری دارد، گفت: دانشگاه علوم‌پایه از مهم‌ترین دانشگاه‌های کشور محسوب می‌شود و این تفاهم‌نامه فرصتی است که دانشگاه در جهت پیشرفت بیشتر علمی حرکت کند.

 

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه فرصت‌های آموزشی و پژوهشی بین دو طرف تفاهم‌نامه افزایش می‌یابد. همچنین بستری مناسب برای همکاری‌های علمی دو طرفه مهیا می‌شود تا سطح فعالیت‌های علمی خود را بالا ببرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: