• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

امام حسن مجتبی (ع) نمونه بخشش هستند


کارشناس امور دینی گفت: امام حسن مجتبی (ع) نمونه بارز در بخشش هستند؛ چراکه ایشان در طول عمر شریف‌شان سه بار از مال خود گذشته و آن را در راه خدا بخشیدند و این درس مهم برای زندگی ما است.

 

حجت‌الاسلام علی ناصر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امام حسن مجتبی (ع) در ۱۵ رمضان سال سوم هجری در مدینه به دنیا آمدند. ایشان در دامان دو تن از بهترین انسان‌های روی زمین امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) تربیت یافتند.

 

وی افزود: امام حسن (ع) شبیه‌ترین مردم به رسول خدا (ص) در خوی، رفتار و سیادت بودند که در همین راستا از پیامبر (ص) نقل شده است که خطاب به وی فرمودند:‌ ای حسن، تو از جهت آفرینش (صورت) و اخلاق (سیرت و رفتار) شبیه من هستی.

 

ناصر تصریح کرد: امام حسن (ع) یکی از اصحاب کساء هستند و پیامبر (ص) در جریان مباهله، ایشان و امام حسین (ع)، حضرت علی و فاطمه (س) را نیز به فرمان خدا، همراه خویش بردند و در این راستا آیه تطهیر فضیلتی بزرگ برای ایشان و سایر اهل‌بیت (ع) است.

 

ناصر یادآور شد: کریم اهل‌بیت (ع) یکی از القاب مهم ایشان محسوب می‌شود؛ چراکه بر اساس منابع دینی، امام حسن (ع) سه بار اموال‌شان را در راه خدا تقسیم کردند، به طوری که کفش‌شان را بخشیدند و دمپایی را برای خویش نگه داشتند.

 

وی افزود: بخشش خصیصه بسیار نیکویی در انسان محسوب می‌شود. برخی بخشش در مال خود و بخشی دیگر در گذشته از بدی‌هایی است که در حق‌شان روا داشته شده است، ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای اخذ درس و سیره از ائمه‌اطهار (ع) است.

 

ناصر خاطرنشان کرد: امروز باید بار دیگر به سیره عملی پیامبر گرامی اسلام و ائمه‌اطهار (ع) باز گردیم، چراکه جامعه اسلامی نیازمند چنین سیره‌ها و برنامه‌های انسان‌ساز است و باید بدان توجه شود به خصوص در روز ولادت امام حسن (ع) که به نام روز اکرام نیز نام‌گذاری شده لازم است در این راستا به مستضعفین جامعه اسلامی نیز توجه جدی صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: